ASIRLIK ÇINARLAR YOK OLMASIN

27 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
364 defa okundu.
ASIRLIK ÇINARLAR YOK OLMASIN

14470983_1067917073316311_1071770855_nİlimizin Dünya Mirasına Kazandıracağımız Ahi Evran Külliyesi ve Uluslararası Kutladığımız Ahi Evran Kutlamaları Meydanı Beton Yığını Olmamalı

Bundan yaklaşık iki yıl önce başlayan Ahi Evran Külliye Çalışmaları çok hızlı olmasa da normal süre içerisinde devam ediyor. Bu çalışma esnasında Ahi Evran Külliyesinin ön tarafında bulunan asırlık çınar ağaçları gerek inşaat sahasının üzün sürmesi gerek toz topraktan oluşan veya kepçelerle çalışırken köklerine zarar vermeden oluşan hasarlar nedeniyle sararmış durumdalar gövdelerinde oluşan kabarcıklar ve kabuk hastalıklarına yüz tutmuş vaziyette. Yüzlerce metre kare içerisinde bulunan sadece üç çınar ağacı kalmış bununda kurutulmaması için yetkililerin bir an önce bu çınarları hastalıktan kurtarılması eski yemyeşil o ihtişamına tekrar dönüştürülmesi için bir an önce önlem almaları gerekir. İlimizin Dünya mirasına kazandıracağımız Ahi Evran külliyesi ve Uluslararası kutladığımız Ahi Evran kutlamaları meydanı beton yığını olmamalı üç ağaca bakılmayacaksa onca ziraatçının onca ormancının işi ne? Yüzlerce insan Ahi Meydanındaki Tuvaleti, Abdesthaneyi kullanmaktalar Namaz ve Külliye içerisinde dua etmekteler haliyle etrafını da gezip görmekteler gerçekten bakımlı ve temiz.

Gazetemize şikâyette bulunan vatandaşlar aynı duyarlılığı park ve çay ocağının önündeki Çınar ağaçlarının da bakımlı ve yemyeşil ön taraftaki asırlık ağaçlarında bakımı ve tedavisi edilirse eski güzelliğine ve yeşilliğine kavuşacağına inanmaktalar. Doğayı kendi kendimize yok etmeyelim koruyalım kollayalım diyerek çınar ağaçlarına sahip çıkılmasını istemekteler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN