Asılsız Haberlere Açıklama

20 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
239 defa okundu.

meclis_aciklama

 

İl Özel İdare Hakkında Çıkan Asılsız Haberlere 3 Partiden Ortak Açıklama Yapıldı

 

Kırşehir İl Genel Meclis Üyeleri tarafından Meclis Toplantı Salonu’nda basına açık olarak düzenlenen toplantıda AK Parti grubu İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfat Doğan, Levent Yıldız, Süleyman Kılıç, MHP gurubu adına Bülent Demirbaş, Ömer Tuncer, Yılmaz Tekinarslan ve CHP gurubu adına A.Gazi Özer, M.Can Ahlat katıldıkları basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Kırşehir kamuoyunda İl Özel İdaresi tarafından yapılan bazı ihalelerde usulsüzlük ve yolsuzluk olduğunda dair asılsız bir ön yargı oluştuğu belirtilen toplantıda, “Ak Parti Gurubu adına İl Genel Meclisi Üyesi ve Komisyon Başkanı Rıfat DOĞAN ve MHP Gurubu Adına Bülent DEMİRBAŞ 05 Aralık 2016 tarihli meclis toplantısında bu hususların araştırılması için soru önergesi vermiştir. Önerge oy birliği ile kabul edilerek İl Özel İdaresi Araştırma Komisyonuna havale edilmiştir” denildi.

Araştırma komisyonu tarafından ihale süreç ve sonuçları ile ilgili evrak ve belgeler incelenerek herhangi bir usulsüzlük, yolsuzluk ve suistimalin olmadığı ile ilgili 28 Aralık 2016 tarih ve 2 nolu komisyon raporu İl Genel Meclisine sunulan rapor meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

AK Parti adına Komisyon Başkanı Rıfat Doğan konuyla ilgili olarak açıklamasında “Söz konusu iddiaların bazı çevrelerce meclisimizi ve kurumumuzu yıpratmak amacı ile ortaya atıldığı komisyonumuzun hazırladığı raporla ispatlanmış oldu. Meclisimizi ve İl Özel İdaresini yıpratmak isteyen kişi ve kurumları şiddetle kınıyoruz.” dedi.

MHP Gurubu Adına Bülent Demirbaş konuyla ilgili olarak açıklamasında; “Söz konusu iddiaların bizleri de rahatsız ettiğini belirtmeliyim. Biz İl Genel Meclisinde birlik beraberlikle Kırşehir’e daha iyi bir hizmet verebilmek için buradayız. Bilhassa bizler muhalefet partisi olarak toplumdaki rahatsızlıkları dile getirmek hassasiyetini taşıyan insanlarız. Bu asılsız haberler kamuoyun da bazı yayın organları tarafından yapılmıştır. Bizlere de muhalefet partisi olarak bu konuyu kendimize sorumluluk addettik ve bu sorunu meclise taşıyarak yakından incelemelerde bulundum. Hem muhalefet partisi kimliğim ve hukukçu kimliğimle dosyaları yakından inceledim. Şunu rahatlıkla söyleye bilirim ki; Bu güne kadar bize ulaştırılmış haberlerin asılsız olduğunu, hukuka, usule aykırı hiçbir şeyin olmadığını hem muhalefet partisi olarak hem İl Genel Meclis üyesi olarak hem de hukukçu kimliğimle avukat olarak kamuoyunun gönlünün rahat olmasını, bir sıkıntı olmadığını ve her şeyin usulüne uygun olarak işlediğini gördük.” dedi.

Ayrıca CHP Gurubu adına A.Gazi Özer’in konuyla ilgili açıklamasında “Söz konusu iddiaları kabul etmiyoruz. Her şey usulüne uygun olarak yapılmıştır.” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN