Aşıkpaşa Tabiat Parkı Yeni Sezona Hazır

14 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
370 defa okundu.
Aşıkpaşa Tabiat Parkı Yeni Sezona Hazır

thumbnail_03-10-2016-tabiat-parki-hava-cekimi-fotograf-1“Parkımızda Basket Sahamız, Teniz Kortumuz, Spor Ünitelerimiz Mevcut.”

Kırşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşaatı tamamlanan Aşıkpaşa Mahallesinin doğu kısmı, Bölge Trafik Müdürlüğü karşısındaki 1.300 dönümlük alanı kapsayan Aşıkpaşa Tabiat Parkı projesi çalışmalarının tamamlanmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kırşehir Belediyesine devredecek.

Yapımı tamamlanan Aşıkpaşa Tabiat parkı hakkında bilgiler veren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Parkımızın küçük detaylar dışında çalışmaları tamamlandı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı bize devredecek. Şuan protokol aşamasındayız. Belediyemize devredecekler. Orada bir takım düzenlemeler yapacağız. Önümüz Kış ayı olduğu için bahar ayında kullanıma başlayacak. Parkımızda basket sahamız, teniz kortumuz, spor ünitelerimiz mevcut. Sporcular için soyunma odaları, duş alabilecekleri yerler var. Alan içinde çeşmeler ve tuvaletler var. Ahşaptan yapılmış satış üniteleri var. Büfe, Kafeterya, Çim sahası var. Alan içerisinde Kır lokantası, yollar ve ayrıca patikalar var. Piknikçiler için kamelyalar ve mangal yerleri var. Parkımız insanların spor yapabileceği, piknik yapabileceği bir alan oldu. Parkımızda ayrıca, at binicilik alanı planlıyoruz. Bunun projesi için bakanlıkla görüşmeler yapıldı. Pürüzler giderildikten sonra bu senenin sonunda yapılacak.

Parkın işi bitikten sonra bakanlık parkı bize devir edecek. Bizim içinde burası ayrı bir yer olacak içerisinde temizlikçisini, güvenlikçisini, bahçıvanını koyacağız. Parka girişler kontrollü olacak eğer kontrollü giriş yapmazsak burası kontrolü mümkün hale gelmez. Vatandaşlarımız burada akşam üstü geldiğinde de pikniğini yapacak. Kırşehir’imiz için güzel bir proje oldu.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN