Aşıkpaşa Şiir Şöleni Başlayacak

6 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
949 defa okundu.
Aşıkpaşa Şiir Şöleni Başlayacak

Aşıkpaşa Şiir Şöleni Başlayacak

Kırşehir’de düzenlenecek şölene, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da şairler katılacak.

Türkçe’nin öncülerinden kabul edilen ve 13. yüzyılda Arapça ve Farsça’ya karşı eserlerini Türkçe yazan Aşık Paşa, 17 Kasım Cumartesi günü 18:30’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin Muharrem Ertaş salonunda Kırşehir’de anılacak. Kırşehir Şairler ve Yazarlar Derneği (KIYŞAD), Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Ahi Evran Üniversitesi ile Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklaşa olarak Kırşehir Kültür Merkezi’nde organize edecekleri şölene, yurt dışından 5 şair ve yurt içerisinden 11 şair katılacak.

Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Gurubu Başkanı Zübeyde Gökbulut ve Kırşehir Şairler ve Yazarlar Derneği (KIYŞAD) Başkanı Veysel Turgut organizatörlüğünde Aşıkpaşa Şiir Şöleni düzenlenecek.

17 Kasım’da düzenlenecek olan Aşıkpaşa Şiir Şöleni ile ilgili hazırlıkların devam ettiğini belirten Başkan Turgut, Yedinci Aşıkpaşa Şiir Şöleni ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Kırşehir Aşık Paşa, Ahi Evran, Yunus Emre, Şeyh Edebali, Cacabey, Ahmed-i Gülşehri, Süleyman Türkmani gibi birçok Anadolu erenini sinesinde barındıran kutlu diyardır. 17 Kasım tarihinde Aşıkpaşa Şiir Şöleni’nin yedincisini düzenleyeceğiz. Şölene, yurt içinden 11 ve yurt dışından 5 şair ve ozan katılacak. Katılımcılar, Kırşehir’in tarihi güzellikleri gezecek ve üç gün boyunca şehri tanımaya çalışacak. Kırşehir’e gelecek olan şairler ve yazarlar Aşık Paşa’nın Anadolu’nun Türkleşmesi konusunda bilgi sahibi olacaklar.

Yedinci Aşıkpaşa Şiir şölenine tüm Kırşehirlileri davet ediyorum.”

16 Kasım 2018 Cuma Günü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans salonunda aynı kadro ile üniversite öğrencilerine sunum gerçekleştirilecek.(Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com