Âşık Paşa Konulu Tiyatro Sahnelendi

9 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
188 defa okundu.

thumbnail_tiyatro-1“Bugünkü oyuncularımız da, Aşık Paşa’yı iyi tanıyorlar.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünce desteklenen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, “Türkçenin Garip Dervişi: Âşık Paşa Projesi” kapsamında “Gönül Dilinin Sultanı – Âşık Paşa” konulu tiyatro gösterisi sunuldu.

Kültür Merkezinde sahnelenen tiyatro oyununa Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Hakan Dulkadiroğlu, Daire Başkanı Rahmi Aksoy, kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tiyatro gösterisinden sonra konuşan Vali Necati Şentürk, gerçek bir aşık olan Aşık Paşa’nın mutasavvıf ve şair yönünün sahnelenen tiyatro oyununda ön plana çıkarıldığını söyledi.

Aşık Paşa’yı canlandırmak için O’nun kültürünü, iç dünyasını, ne söylediğini ve söyledikleri ile ne anlatmak istediklerini iyi bilmek gerektiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Bugünkü oyuncularımız da, Aşık Paşa’yı iyi tanıyorlar. Başarılı bir oyun ortaya koydular. Böylesine anlamlı bir oyunu sahneleyen oyunculara ve tiyatro gösterisinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sahnelenen tiyatro inancımıza, kültürümüze, töremize uygundu. Yapılan bir işin gerçekçi olması için gönülden yapılması gerekiyor. Aşk, maşukun nefesiyle, Leyla’ya hasretiyle süzülen bir busedir. Kainat, aşk ile yaratıldı. Kainatta bulunan her şey aşk ile yanar.” dedi.

Program, Vali Necati Şentürk’ün oyuncuları tek tek kutlaması ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On