Asgari Ücretli Kara Kara Düşünüyor!

12 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
302 defa okundu.
Asgari Ücretli Kara Kara Düşünüyor!

Kış ayının yaklaşması ile birlikte fırsatçılar Kömür’de de kendini gösterdi.

Asgari Ücretli Kara Kara Düşünüyor!

Kırşehir’de geçtiğimiz yıl 600 ile 800 lira arasından satılan kömürün fiyatı bu yıl yüzde 100 zamlanarak 1500-1600 liraya yükseldi.

KÖMÜR’E %100 ZAM!

Kış ayının yaklaşması ile birlikte fırsatçılar Kömür’de de kendini gösterdi. İlimizde geçtiğimiz yıl 600 ile 800 lira arasından satılan kömürün fiyatı bu yıl yüzde 100 zamlanarak 1500-1600 liraya yükseldi.

“FIRSATÇILAR KÖMÜR’DE DE KENDİNİ GÖSTERDİ”

Dolar kurundaki dalgalanmaları fırsat bilerek birçok ürüne zam yapan fırsatçılar kış ayının yaklaşması ile birlikte kömür fiyatlarına da zam yaptı. Yüzde 100 zamlanan kömür fiyatları özellikle asgari ücretle ev geçindiren vatandaşları düşündürmeye başladı.

”DOLAR KUR’U KÖMÜRÜ ETKİLEDİ!”

İlimizde kömürün tonunun dolar kuruna göre değiştirilerek satışa sunulduğu öğrenilirken, Odun Ambarı esnafları, “Kömür fiyatlarımızda geçen yıl ile bu yıl arasında değişiklik var. Bu değişiklik dolar kurunda yaşanan dalgalanmalardan dolayı oldu. Bu dalgalanmada fiyatlara tavan yaptırdı. Geçtiğimiz yıl 600-800 lira arasında sattığımız kömür bu yıl 1500-1600 lira arasında değişiyor. Odun ve kömürü genellikle kırsal kesimde oturan vatandaşlarımız kullanıyor” dedi.

 ”SATIŞLARDA DÜŞÜŞ VAR”

Son yıllarda özellikle yeni yapılan konutlarda kışın yakıt olarak doğalgaz kullanılırken, kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlar ise odun ve kömür yakarak kış mevsimini geçiriyor. İlimizde son yıllarda odun yerine çeşitli kuru dalları tercih ediyor. Bu yıl kömür fiyatlarında geçen yıla oranla bir değişiklik olduğunu ve odun, kömür fiyatının yaklaşık bin lira arttığını belirten esnaflar, kış mevsiminin yaklaşmasıyla vatandaşların kış hazırlığına başladıklarını fakat doğalgaz kullanımının artış göstermesi nedeniyle odun ve kömür satışlarında düşüş olduğunu belirttiler.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..
İlginizi Çekebilir

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN