Artık Muzaffer Aslan Dönemi

18 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
711 defa okundu.
Artık Muzaffer Aslan Dönemi

Kırşehir İl Başkanlığı görevine atanan 24. Dönem Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli’nin görevi bırakmasının ardından görevi devraldı.

35 aday arasından İl Başkanı seçilen Muzaffer Aslan, parti binasında düzenlenen basın açıklamasında “Genel Başkanımızın takdiri ile il başkanlığı görevine atandım” diye konuştu.  16 yıldır iktidardayız ben partimden gurur duyuyorum diyen Aslan; “Partimiz Ağustos’un 19’unda kongre sürecini başlatmış bulundu. İlk defa bize Türkiye genelinde delege kongrelerimizi yaptık. Şuanda da kongre sürecinden sonra ilçe kongrelerimize başlamış bulunmaktayız. Ardından da ilçe kongrelerimizi tamamlayıp, il kongrelerimize geçip onu da sağa salim inşallah tamamlayacağız. Kırşehir’de ilk olarak Akçakent ve Akpınar ilçelerinin kongrelerini 30 Eylül’de gerçekleştireceğiz. Daha sonra diğer ilçelerimizde iki ilçemizin kongresini yaptıktan sonra akabinde onları da devam ettirip tamamlayacağız. İl kongresini tamamladıktan sonra Ocak ayının başı gibi kongrelerimizi bitireceğiz. Sonra büyük kongrelerimizi yapacağız. Ondan sonra 2019 seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri olmak üzere onlara hazırlanmış olacağız. Kongre süreçleri benim için gelişim sürecidir aynı zamanda muhasebe yapabilme sürecidir. Mustafa Kendirli kardeşim aday olmayacağını ifade etti. Her zamana yanımız da olacağını söyledi ve bunu beni de çok mutlu etti. Bizim başarımızın nedeni birlik, beraberlik ve bütünlüktür. Kırşehir’de de partimiz kurulduğu günden bugüne partinin yöneticileri ve temsilcileri olarak aramızda hiçbir zaman ayrımcılık olmadı ilimiz için canla başla çalışmaya gayret gösterdik. Kırşehir emin ellerde. Geriye bakıldığı zaman geçmişte büyük başarıları olan insanlar. Bu da Kırşehir için büyük bir kazanım. 16 yıldır iktidardayız. Ben partimden gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Kendirli; “Kan Değişimi Yapılması Ön Görüldü”

Kongre sürecine girdik ve Türkiye’de birçok ilde olduğu gibi bizim şehrimizde de genel merkezimiz ile yaptığımız istişareler neticesinde yeni bir kan değişimi yapılması ön görüldü diyen eski Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli ise konuşmasında şunları kaydetti; “Buna istinaden de yeni dönemde aday olamayacağımı kamuoyu ile paylaştım. Ondan sonra başlayan süreçte 35 kardeşimiz İl Başkanlığına aday oldu. Genel başkanlığımızın yaptığı uzun çalışmalar neticesinde de eski İl Başkanımız, Milletvekilimiz Muzaffer Aslan’a Cumhurbaşkanımızın görevi devretmesi sonucu görevi devraldı. Değerli kardeşimize görevin devredilmesi beni mutlu etti. Bu görevi Muzaffer Arslan’a veren Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza büyük teşekkür ediyorum. Emaneti sağlam ellere, güvenilir ellere ve bu işin ehline verdi. Biz parti deki görevimizden ayrılıyoruz. Davamızdan sapma bizde olmaz. Bu saatten itibaren de 24 saat il başkanımızın emrinde ve partimizin emrinde görevimize yine devam edeceğiz. Bundan sonra ki görevde başkanımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Arakanda Ki Saldırılara Herkes Kafasını Gömmüş

Türkiye şuanda içten ve dıştan büyük bir baskı ve saldırının altında olduğunu dile getiren Aslan; “Ama biz bunu her defasında Türkiye Cumhuriyeti Milletimiz ile birlikte bize güç vererek devam ediyoruz. Bugün Arakanda yapılan zulmü görüyorsunuz. Kimse sesini çıkarmıyor. Herkes kafasını kuma gömmüş kimse çıkarmıyor. Tek tepki veren ülke ve bizim liderimiz genel başkanımız. Dolayısıyla Türkiye şuanda dim dik ayakta ve bunu çekemeyenlerde var. Türkiye, İran ve Mısır ile uğraşıyorlar. Mısır’ı şuan diskalifiye ettiler, İran ile uğraştılar ve Türkiye ile de uğraşmaya devam ediyorlar. Biz bu kadar baskı altındayken ekonomimiz çökertilmek istenirken biz bunlara rağmen hizmet yapmaya devam ediyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

“Hemşerilerimiz İlimize Sahip Çıksın”

Dışarda ki İş adamlarımızın ilimize de sahip çıkmaları gerektiğini belirten Aslan; “Kamu yatırımlarında hiçbir sıkıntımız yok. Başbakanlığa gittiğimiz dene istersek alıyoruz. Kırşehir’de tarım ve hayvancılık alanın da üst bir noktaya ulaştık. Türkiye genelinde ciddi bir potansiyele sahibiz. Kırşehirli ama Kırşehir dışında olan sanayicilerimizin ve iş adamlarının ilimize sahip çıkması gerekiyor. Ayın 13’ünde Binali Yıldırım gelecek. Ahilik haftasının son günü ve Ahilik Kültür merkezinin açılışını yapacağız. Ben Kırşehirli hemşerilerimizi bekliyorum” diye konuştu.

“Ahilik Haftası Çok Sönük Geçiyor”

Ahilik haftasının çok sönük geçtiğini belirten Aslan; “Ben birde sitemimi dile getirmek istiyorum. Ahilik hastası ile ilgili Kırşehirli hemşerilerimizden bir beklentimiz ve bir ricam var. Ahilik haftasına biz sahip çıkmazsak kim çıkacak. O faaliyetlere katılmamız gerekiyor. Sadece Kırşehir’de bulunan hemşerilerimiz değil Ankara’da bulunan kardeşlerimizin de katılması lazım. Ankara da 354 yüz bin Kırşehirli kardeşimiz var onların buraya gelmesi lazım. İl dışında ki hemşerilerimize ben davet ediyorum. Ayrıca esnaflarımızda katılmıyor. Bu Kırşehir’imizin festivali. Bunu biz kutlayacağız. Diğerleri de örnek alacak. Ahilik haftası çok sönük geçiyor. Bu da bizim eksikliğimiz. Bunu ben Kırşehir’in evladı olarak söylüyorum. Ahilik bizim değerimiz. Ahi Evran’a bizim sahip çıkmamız lazım. Kayseri biz kutlayalım Kırşehir’de çok sönük geçiyor diyorlar. Benim kulağıma birçok şey geliyor ve ben buna müsaade etmiyorum. Biz Kırşehirli olarak sahip çıkmamız lazım” dedi.

HABER SERHAT ERDOĞAN

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN