aRTıK MiLLi oLMaNIN ZaMaNI GeLMeDi Mİ!

30 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
563 defa okundu.

böcek ugur

Komşunun komşuya tavuğu kaz görünür dereler Ya! Maalesef insanımızda yabancı hayranlığı görüyorum. Yediğimiz içtiğimiz her şeyde var maalesef. Bizi obeziteye sürükleyen gıdaları pazarlayan yabancı şirketlerin ürünleri; hem sağlığımızı, hem de paramızı alıyor.

Kendi öz ürünlerimizin yerine; yabancılaşmış bir kültüre doğru itiliyoruz.  Ekmekte, peynirde ve birçok üründe kullanılan doğal olmayan mayalar. Bizim sindirim sistemimizi bozuyor. Buna en güzel örnekte candida mantarı. Bu mantarın tespiti ve mücadelesini internetten sorgularsanız bulabilirsiniz. Burada amacım size candida mantarını anlatmak asıl amacım değil ama yine de önemini vurgulamak istedim sadece.

&

Sağlıkta olduğu gibi, Bilim ve Teknolojide de aynı yanılgıya düşüyoruz. Hem sağlığımızı hem de paramızı sokağa atıyoruz. PARDUS diye bir şey duydunuz mu? Birçoğunuzun duymadığına eminim. Bende yakın zamana kadar bilmiyorum. PARDUS,  Tübitak’ın geliştirdiği bilgisayar işletim sistemi. İşletim sistemlerine örnek olarak; Microsoft WindowsMac OS XLinuxBeOSAndroid ve iOS örnek verilebilir.   Birde bizim PARDUS’umuz. Kullanmadığım için net bilgim olmasa da kendi ürünümüz olması hasebiyle. Eksiği ile olsa da devlet kurumlarında yavaş yavaş Pardus’a geçişe izin verilmeli, bunun içinde kurumlara PARDUS işletim sistemi ile donanmış bilgisayarlar kullanılmaya başlanmalıdır. İlk dilimde % 5 lik bir alımla başlanabilir. Neden olmasın. Ayrıca zaman içerisinde sistemin aksak yönleri bulunup bir üst versiyonları çıkarılır ve eminim ki!  Dünyadaki bütün işletim sistemlerinden daha da iyisini yapabiliriz.  PARDUS işletim sistemi gibi birçok projenin de aktif hale getirilmesiyle, neler yaparız neler. Yılmaz Sönmez’in bombalı araç, kara para, uyuşturucu, taşıyan araçları tespit eden şehir içlerine konan X-Ray cihazı gibi.

&

İsrail’den alınan hibrit tohumlar yerine, daha sağlıklı olan kendi tohumlarımızı ıslah edip, sağlıksız tohumlara veda edebiliriz. Kimyasal gübrelerin yerine de biyolojik gübreye dönme zamanı geldi de geçiyor bile. Devletimizin biyolojik gübre yapımına teşvik yapması diğer gübrelerin kullanımını zamana yayıp, kullanımına 10 sene içinde tamamen yasak getirilmelidir. Domatesteki, domates kokusunu bile koku imal edip üstüne sıkıp insanları yanıltıyorlar. Pes doğrusu derken; bu konuda; daha neler, neler yapabiliriz.  Yeter ki! İsteyelim.

&

Kısacası ilimde fende, sağlıkta, tarımda ve ne kadar iş kolu varsa yapacağımız işte. Kendi yerli ürünümüz var mı? Varsa onu alalım. Yalnız eksikleriniz de eleştirelim daha iyisini yapsınlar diye. Yerli üreticimizde maalesef yapılan işlerde bazı firmalar işi savsaklıyor. Kendinizi geliştirin. Çok çalışmamız lazım çok.
&                                        &                                          &

MuTLu oL & MuTLu KaL & MuTLu eT

Yeni yıl geliyor değil mi? 2017 yılı
Çarşambanın gelişi perşembeden belli olur derler ya! Pardon tersi idi; değil mi? Sanırım adı büyük olan Amerika, Rusya, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Çin, İsrail. Savaşı ve terörü bir arada yaşayan İran, ırak, Suriye ve daha nice ülkede, barışın huzuru getireceğini karıştırmış olacaklar ki! Barış yerine savaşı, Mutluluk, huzur yerine kanı seçiyorlar. Birçok gurupları birbirleriyle savaştırırken silahı satanlar; aynı. Cehalet en büyük düşman.

Sonuçta hepimiz farklı ülke insanları olabiliriz ama hepimiz Adem ve Hava’nın torunlarıyız. Bütün dünya kardeş aslında ama hala savaşıyoruz. Barış ruhunu hazmedemeyen zavallı insanlar. Sadece bir yıl savaşmadan, silahlanmadan bir sabır edin ve o silaha ayırdığınız paralarla yaraları sarın. Barış ve huzurdan, yardımseverlikten, kısacası kardeşlikten öyle bir haz alacaksınız ki! Anlatamam; anlatamam ya! Ah! Bir kere de anlayabilseniz? Keşke nerede o günler. Siz; size verilen barış güvercini vurur, uzatılan zeytin dalını kırarsınız. Neyse;

Yeni yıla girerken, Savaşı ve terörü lanetliyorum. Nice mutlu yıllara! Her zaman dediğim gibi.

MuTLu oL & MuTLu KaL & MuTLu eT

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On