Artık esnaf istediği zaman indirim yapamayacak

12 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
498 defa okundu.

indirim

Esnafların istedikleri zaman indirim yapmaları yeni düzenlemeyle engellenecek.

Yılda bir kez yazın, bir kez de kışın indirim yapılabilecek.

Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de bazı esnaflar tarafından başlatılan indirimlere sınırlama getirilecek.

İlimiz Kırşehir’de özellikle “Kapatıyoruz” adı altında yapılan indirimlerle sezon indirimleri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından yeniden düzenlenecek.

Esnafların “Kapatıyoruz” diyerek önce fiyatları şişirerek daha sonra da indirim yaptık şeklindeki indirim kampanyalarının vatandaşı kandırmak olduğunu belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği “Esnafımızın istediği zaman ucuzluk yapıp, istediği zaman şişirip indirme gibi, kapatıyoruz deyip de kapatmadan indirimler yapılması etik değil” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in de bu konuda uğraşlar verdiğini belirterek, esnafların kendilerince indirim yapmalarını engellemek için belirli mercilerden belge almalarını sağlama yoluna gideceklerini kaydeden Esnaf odaları bu konuda büyük yaptırımlar uygulayacaklarını dile getirerek, şöyle açıklamada bulundu.

“Söz indirimleri önleme noktasında Genel Başkanımız Bendevi Palandöken çok uğraşlar verdi. Teşkilat olarak bizde uğraş veriyoruz.

Gerçek indirimler bir yazın, bir de kışın olsun diyoruz.

Esnafımıza saygı duyuyoruz. Her gün, istediği zaman ucuzluk yapıp, istediği zaman şişirip indirme gibi, kapatıyoruz deyip de kapatmadan indirimler yapılması etik değil.

Kapatıyoruz denildiğinde bu 15 ya da 20 gün içinde kapatılır.

Bu süreç 1 sene, 1,5 sene kapatıyoruz diye olmaz.

“Halkı kandırma gibi durumlar Kırşehir’imizde de oluyor, Türkiye’nin her tarafında da oluyor.

Tabi ki tüketici artık bilinçli ve aldığı malları seçerek alıyor.

Gerçek indirim olan yerlerden, gerçek indirim yapan mağazalardan, market olsun, konfeksiyon olsun buna benzer gerçek indirimin olduğu yerlerden alınırsa tüketicilerimizin avantajına olur.

Bunun önüne geçeceğiz inşallah.

Yılda bir sefer yaz indirimi, bir sefer de kış indirimi olacak sezon sonlarında.

Bu konu Genel Başkanımızın büyük gayretleriyle ve bizim de istediğimiz, arzu ettiğimiz olaylardan biri. Bunları önlemek için biz teşkilat olarak büyük yaptırımlarımız olacak.

Bu kararımıza da sıcak bakılıyor.

“İnşallah önümüzdeki yıl kapatıyorum diyerek indirim yaptığında belirli mercilerden Ticaret Odası’ndan, Belediye’den ben indirim yapacağım diye bir belge almalarını sağlayacağız.

Kafalarına göre dükkanların üstüne yüzde 50, yüzde 30 indirim var diye şişirip indirmelerin önüne geçeceğiz. Vatandaşlarımız kadar esnaflarımız da bu durumdan şikayetçi.

Bunları inşallah düzelteceğiz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN