Artık direksiyon sınavları zorlaşıyor

22 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
317 defa okundu.
Artık direksiyon sınavları zorlaşıyor

Bakanlık verilerine göre ehliyet sınavlarında yüzde 82,2 ile Kırşehir üçüncü oldu.

Artık direksiyon sınavları zorlaşıyorKırşehir’de bulunan sürücü kurslarından aldığımız bilgilere göre sınava giren her 10 kişiden 3 direksiyon sınavını geçemeyezken sınavdan kalıdıkları belirttiler.

Edindiğimiz bilgiye göre Kırşehi,r’de bulunan sürücü kursları Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nin yenilenmesinin ardından ehliyet almak zorlaştı dedi.

Sınava ilk girişte başarılı olanların oranı yüzde 90’ten 55’e düştü dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), trafik kazalarını azaltmak, bilinçli sürücülerin eğitilmesi için Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’ni 2013 yılında yenileyerek, ehliyet almayı zorlaştıran bir düzenleme getirdi. Yapılan değişiklikle birlikte bakanlık gerekli görülmesi durumunda, direksiyon eğitimi dersi sınav yürütme komisyonlarının iş ve işlemlerinin kontrol ve denetimi amacıyla bazı bölgelere temsilci gönderdi. Yönetmelikten önce Türkiye genelinde direksiyon sınavlarına ilk girişte başarı yüzdesi yüzde 90 iken, yönetmeliğin uygulanmaya başladığı Temmuz ayından itibaren bu başarı oranı yüzde 55’lara kadar düştü. Yönetmelikten önce neredeyse kursa kayıt yaptırıp sınavlara giren herkes ehliyet sahibi olurken bakanlık temsilcilerinin bulunduğu sınavlarda 10 kişiden 3’ü ehliyet alamadı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN