Arslan’dan Büyük Elçiye Ziyaret

21 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
305 defa okundu.

WhatsApp Image 2017-01-20 at 21.24.29

“Diğer Ülkelere Örnek Olacak Bir Birlikteliğimiz ve Dayanışmamız Var.”

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan görevine yeni başlayan Kuveyt Ankara Büyükelçisi H.E. Ghassan Zawawi ‘yi ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Mikail Arslan Türkiye-Kuveyt ilişkilerinin daha ileri seviyeye ulaşması gerektiğini söyledi.

“TÜRKİYE-KUVEYT İLİŞKİLERİ DE BİRÇOK ÜLKEYE MODEL OLACAK NİTELİKTE”

Mikail Arslan: “Kuveyt ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kuveyt önemli ve güzel işler yapıyor. Türkiye-Kuveyt ilişkileri de birçok ülkeye model olacak nitelikte. Özellikle bölgemizin ihtiyaç duyduğu bir iş birliği içerisindeyiz. Bu birliktelik bölge barışı için de çok önemli. Diğer ülkelere örnek olacak bir birlikteliğimiz ve dayanışmamız var.” diye konuştu.

Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayan Arslan, anayasa değişikliğinin Türkiye dış ticaretinde de olumlu yansımalarının olacağını, yeni anayasa ile ülkemize gelen yatırımcıların bürokrasiye takılan işlerinin daha çabuk aşılabileceğini vurguladı.

Kuveytli birçok yatırımcının Türkiye’ye yatırım yapmayı düşündüğünü fakat mevcut yapıda birçok konunun bürokrasiye takıldığını vurgulayan Arslan, anayasa değişikliği ile beraber daha hızlı hareket edilebileceğini sözlerine ekledi.

Türk ve Kuveytli iş adamları ve bürokratların bu iş birliğini daha da kuvvetlendirmek adında sık sık ülkeleri ziyaret etmeleri gerektiğinin önemine değinen Arslan, Kuveyt ile siyasi, askeri, ticari iş birliğinin, mevcut durumundan daha ileri seviyelere ulaştırılması gerektiğini vurguladı. Gerçekleşen ziyarette Kırşehir Milletvekili Kuveyt Dostluk Gurubu Başkanı Mikail Arslan Kuveyt Büyükelçisine hayırlı olsun dileklerini iletti.

Kuveyt Büyükelçisi H.E. Ghassan Zawawi ‘de Türkiye’nin gündemini yakından takip ettiğini, iş birliği konularında hemfikirde olduğunu ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN