Arslan Ziyaretlere Devam Ediyor

18 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
378 defa okundu.
Arslan Ziyaretlere Devam Ediyor

thumbnail_Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi TUTŞUCUKırşehir Milletvekili Mikail Arslan Kırşehir İçin Ziyaretlere Devam Ediyor

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Ruhi Özbilğiç’i ziyaret etti.

Ahilik Belgeleri’nin Kırşehir’e geri getirilmesi konusunu görüştüğümüz ziyarette Müsteşar Yardımcısı Mustafa Ruhi Özbilğiç, 26 parça Ahilik Belgesi Eserin Kırşehir’e geri iadesi için talimat verdiklerini belirtti.

Ahilik Belgeleri Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkındaki 28.10.2010 tarih ve 6093 sayılı Kanuna istinaden Bakanlık oluru gereğince en yakın bağlı müdürlük olan Konya’ya gönderilmişti.

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu’yu ziyaret ederek Kırşehir’de yapımı devam eden Kütüphanenin durumu ve Kırşehir’in ilçelerinde yapılması planlanan Kütüphaneler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Mikail Arslan ardından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz’ı ziyaret ederek, Ahi Evran Konulu sinema filmi ve Ahilik Haftası’nda gösterilmek üzere kamu spotu hazırlanması konusunda istişarelerde bulundu.

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Dinçer Ateş’i  ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Kudret Arslan’ı ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN