Arslan ve Çetinkaya Açıklama Yaptı

3 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
434 defa okundu.
Arslan ve Çetinkaya Açıklama Yaptı

adsizKırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya Açıklama Yaptı

 

 

Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan açıklama yaptı. Arslan yaptığı açıklamada: “T.C. Kültür ve Turizm Bakanlık Müsteşarlığı görevine getirilen Sayın Ömer Arısoy ile bir araya gelerek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.

Sn. Arısoy ile, kültür projelerini görüşerek Kırşehir Belediyemizin projesi olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin bitirilmesi için ödenek talebinde bulunduk.” ifadelerini kullandı

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya açıklamasının devamında: “T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Bakan ve Genel Müdürlük düzeyinde yaptıkları görüşmeler neticesinde Kırşehir de 29 İl’in içinde bulunduğu Mera Hayvancılığı Yetiştirici Bölgesine dahil edildi.

Proje kapsamında hayvancılıkta yerli üretimi destekleme modeliyle 29 şehirde “mera hayvancılığı yetiştirici bölgeleri” oluşturulacak. Türkiye’deki toplam mera varlığının yüzde 52’sini, büyükbaş hayvan varlığının da yüzde 32’sini barındıran bu illerdeki meralar, hayvancılık yapmak isteyenlere “ıslah etmeleri şartıyla” kiraya verilecek. Böylece meraların atıl kalmaması sağlanacak.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dursun Türk ile bir araya gelerek,

Ahi Külliyesi alanının genişletilmesi,

5.000 kişilik Yeni Kırşehir kapalı spor salonunun yapılması,

15.000 kişilik yeni stad yeri ile ilgili görüşmeler yaptık.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN