ARSLAN VE ÇETİNKAYA: “12 NİSAN- 11 MAYIS ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİN KRİTİK DÖNEM”

8 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
257 defa okundu.
ARSLAN VE ÇETİNKAYA: “12 NİSAN- 11 MAYIS ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİN KRİTİK DÖNEM”

 

FullSizeRenderMikail Arslan ve Salih Çetinkaya:”  Hemşehrilerimizin Bazı Kursları ve Belgeleri Aldıkları Takdirde Bu Desteklerden Yararlanma İmkanları Artmaktadır.”

05.04.2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Genç Çiftçileri Destekleme Projesi” hakkında açıklama yapan vekiller Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın başlattığı proje ile genç çiftçilerimize 30  bin liraya kadar destek sağlanacak. Bu destekler tarım ve hayvancılığın her alanını kapsayacaktır. Özellikle bölgemizi yakından ilgilendiren büyükbaş, küçükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri için bu desteklerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Arıcılığın 30 bin TL’lik hibe kapsamına alınması özellikle sayın Bakanımız Faruk Çelik ile yaptığımız toplantıda dile getirdiğimiz bir husus idi. Bu konuda bir adım atılmış olması bizi ayrıca sevindirdi. Bununla beraber bitkisel üretim yöntemlerine ve coğrafi işaretli üretimlere verilecek olan desteklerden de Kırşehirli genç çiftçilerimizin muhakkak faydalanmak üzere başvurmaları gerekmektedir.

Hemşehrilerimizin bazı kursları ve belgeleri aldıkları takdirde bu desteklerden yararlanma imkanları artmaktadır. Örneğin arıcılık belgesi olan vatandaşlarımızın desteklerden yararlanma imkanı artacaktır. Bu yüzden vatandaşlarımıza bu kursları ve belgeleri bir an önce alarak hibe için başvurmalarını öneriyoruz.

Genç ve dinamik çiftçilerimizin vakit kaybetmeden bu eğitimleri alıp hibe için müracaat etmelerini tavsiye ediyoruz. Başvurular 12 Nisan’da başlayacak ve 11 Mayıs’ta bitecektir. Genç Çiftçilerimiz için hazırlanan bu projenin Kırşehir’e önemli bir katkı sunacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştular.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN