Arslan Anayasa Değişikliğini Anlattı

10 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
276 defa okundu.
Arslan Anayasa Değişikliğini Anlattı

17523548_1662513104045021_681350472090366914_n

“Anayasa Değişikliğine İlişkin 16 Nisan’da Yapılacak Halk Oylamasının Parti Meselesi Değil, Ülke Meselesi”

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, yapılacak anayasa değişikliğinin, ülkedeki işleyişi, yapıyı güçlendireceğini belirtti.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, halk oylaması çalışmaları kapsamında Kaman ilçesine bağlı Ömerhacılı ve Savcılı Büyükoba köylerini ziyaret eden Arslan, vatandaşlara anayasa değişikliklerini anlattı.

Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasının parti meselesi değil, ülke meselesi olduğunu dile getiren Arslan, şunları kaydetti: “16 Nisan’da halk oylaması ile yapılacak anayasa değişikliği, yeni sistem ülkedeki işleyişi yapıyı güçlendirecektir. Milletin iradesi söz sahibi olacaktır. Daha güçlü ve karar verici olanın millet olduğu, yine yeniden ortaya çıkmış olacaktır. Türkiye’de geçmiş tarihlerde koalisyonların, hükumetsiz günlerin ülkeye nasıl zararlar verdiği de unutulmamalı. İstikrarsızlık, kaos ortamının yaşanmaması için ülkedeki sistemin düzeltilmesi ve yenilenmesi gereklidir. Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi ile yaşanan sorunlar, uyumsuzluklar da son bulacaktır.”

Arslan’a ziyaretlerinde, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu eşlik etti.

HABER: AA

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN