Arı Yetiştiriciliği Konferansı Verildi

10 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
448 defa okundu.

16706899_1200945646680119_189486742_n

Tarımsal Yayıncılık Eğitim Kapsamında Kırşehir’de Arı Yetiştiriciliği Eğitimi Verildi

 

 

Konya Ovası Bölgesi Kalkınma Valisi Başkanlığı Tarafından Verilen Tarımsal Yayıncılık Eğitim Kapsamında Kırşehir’de Arı Yetiştiriciliği Eğitimi Verildi

Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen programın açılış konuşmasını Kırşehir gıda tarım ve hayvancılık il müdürü Kenan Şahin gerçekleştirdi. Şahinin konuşmasının ardından Kırşehir arı yetiştiriciliği başkanı Selim Özbay da bir konuşma gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından arı yetiştiriciliği eğitimi verildi. Şahin: “İnsanlar üç şey ile zengin olur. Arıdan hanımdan darıdan gerçekten bu üç şeyin bizim ilimizde olmasını arzu ediyoruz. Ben çiftçileri arıcıları ziyaret ediyorum. Muğla dan ordu dan gelip bir erkek bir kadın bir çocuk küçük bir barakaya ilimizde 45 gün süreyle bitki filizinden polen alarak müdürüm ben 100 bin TL para aldım ben gidiyorum diyen çiftçilerimizde var.” ifadelerini  kullandı.

Selim Özbay “ Dünyanın en modern bilimsel teknolojiler ile donatılmış ülkelerden bir buçuk milyonun altına düşmüş Almanya da arı ölümleri %60’ı geçmiş durumda. Demek ki bir şeyler yanlış yapılıyor. Bu yanlışın ne olduğunu arayış içerisinde biz çalışmalar yapıyoruz. Zaman zaman benim inandığım arıcılığı yürütmeye çalışan insanlar bir araya gelip ve arının sosyal vefalı bakımından istekleri bakımından nasıl üretilmesi gerekiyorsa öyle öyle üretilmesi gerektiğini yapmalıyız. Ve bu 70 milyon senedir yaşayıp da bu güne geldiği zaman arıcılık ve çevrenin yapmış olduğu yanlış uygulamadan dolayı ölüm giden canlının nasıl yaşaması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz.”dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN