AREFE GÜNÜ ŞEHİTLER ZİYARET EDİLDİ

23 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
508 defa okundu.
AREFE GÜNÜ ŞEHİTLER ZİYARET EDİLDİ

DSC_1469

 

Kurban Bayramı nedeniyle Vali Necati Şentürk ve il protokolü arefe günü şehitliği ziyaret etti.

 

Kurban Bayramı arefesinde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyarete Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Milletvekili adayı Mikail Arslan, Garnizon Komutanı Vekili J. Yrb. Muzaffer Canbal, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Beşkardaş, jandarma ve emniyet mensupları ile şehit aileleri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftü Vekili Şevket Karaca’nın yaptığı duanın ardından, Vali Necati Şentürk ve il protokolü şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktı.

Şehitlik ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklama yapan Vali Necati Şentürk, Hem dinimizde hem geleneklerimizde Arefe günleri kabirlerin mutlaka ziyaret edildiğini belirtti. Şentürk; “Bayram sevgi, kardeşlik, dostluk, dayanışma, hoşgörü demektir. Bu topraklar şehitlerin kanıyla vatan hâline geldi. Bu vatandan bir karış toprak bile vermeyiz. Millet olarak bu uğurda can vermeye hazırız. Şehitlerimiz diridirler, vatanımızın ebedî bekçileridir. Şehitlerimize rahmet yakınlarına da sabırlar diliyorum. Bu duygularla Kırşehir halkının bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

ŞEHİTLİKTE DUYGUSAL ANLAR

Şehitlik ziyaretinde tek tek kabirleri dolaşarak şehit ailelerine başsağlığı dileyen ve şehit mezarlarının üstüne karanfil bırakan Vali Necati Şentürk ve beraberindekiler bir ay önce şehit verdiğimiz Şehit Uzman Çavuş Mehmet Kara’nın kabri başına geldiğinde duygusal anlar yaşadı. Şehit Mehmet Kara’nın annesi ve ablası kabrin başında gözyaşı döktü. Oğlunun toprağına sarılarak feryat eden şehit annesinin sakinleştirme görevi de Vali Necati Şentürk’e düştü. Şehit annesine karanfil veren Vali Necati Şentürk oğlunun kabrine kapanan anneyi ayağa kaldırarak; “Sen şehit annesisin, dik dur. Senin evladın seninle gurur duyuyor, onun şefaati senin üzerine. Her anneye nasip olmaz.” diyerek teselli verdi.

Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül şehit bayrağını düzeltti

Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül şehitlik ziyaretinde Şehit Uzman Çavuş Mehmet Kara’nın kabrine dikilen ve düşmüş olan bayrağı yerinden sökerek tekrar düzgün bir şekilde taktı. Akgül bayrağı düzelttikten sonra şehitler için dua etti.

Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne yapılan ziyaret Vali Necati Şentürk ve beraberindeki protokolün şehit yakınlarıyla sohbet etmesiyle sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN