Antalya’da Kırşehir Türküleri

24 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
227 defa okundu.

KONYAALTI BELEDİYESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ (THM) KOROSU, ALİ BEDEL’İN ŞEFLİĞİNDE ANADOLU’NUN SESİ KONSERİ’YLE UNUTULMAZ BİR MÜZİK ZİYAFETİ YAŞATTI. (İHA/ANTALYA-İHA)

Anadolu’nun Sesi Konseri’nde Kırşehir Türküleri Söylendi

Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu, Ali Bedel’in şefliğinde Anadolu’nun Sesi Konseri’yle unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.
Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu’nda sahne alan THM Korosu, Anadolu’nun Sesi Konseri’yle muhteşem bir müzik dinletisi sundu. Koro şefi Ali Bedel’in yönetiminde yurdun değişik yörelerinden solo türkü ve oyun havalarının seslendirildiği konserde, sanatçılara zaman zaman dinleyiciler de eşlik etti. Solist Mustafa Ilgın, Aysun Kaçar, Semiye Öztürk ve Sedat Korkmaz koro eşliğinde seslendirdikleri türkülerle izleyenlerden büyük beğeni topladılar.
İlk olarak Kırşehir yöresine ait olan ‘Karanfil suyu neyler’ türküsüyle sahne alan koro heyeti, ses sanatçısı Mustafa Ilgın’ın solo olarak seslendirdiği Ağrı yöresine ait olan ‘Konma bülbül konma’ türküsüyle devam etti. THM Korosu, “Arabamın isbiti, Ardıçtandır kuyuların kovası, Atladım girdim bağa, Evlerinin önü iğde” gibi bir birinden değerli farklı yörelere ait 15 türkü seslendirdi. İki saat süren konsere türkü sever vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN