ANT-KIR-DER Kırşehir’in Sesi Olacak

10 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
161 defa okundu.
ANT-KIR-DER Kırşehir’in Sesi Olacak

ANT-KIR-DER Kırşehir’in Sesi Olacak

Antalya’daki Kırşehirliler Derneği (ANT-KIR-DER) Antalya Murat paşa Belediyesinin katkılarıyla yapılan 4. Yöreler Renkler Festivali başlıyor.

Antalya’daki Kırşehirliler Derneği (ANT-KIR-DER) Antalya Murat paşa Belediyesinin katkılarıyla yapılan 4. Yöreler Renkler Festivalinde her şehir kendi tescilli ve meşhur ürünleriyle katılacak.

BOZKIRIN TEZENESİ ANILACAK

Ayriyeten 25 Eylül’de Ünlü sanatçıların katılımıyla Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş’ı anma gecesi düzenlenecek. Antalya’daki Kırşehirliler Derneği (ANT-KIR-DER) Başkanı Recep Analı söz konusu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Amacımız “Ana Vatanımız, Baba Yurdumuz Ozanlar Diyarı Şirin Kırşehir’imizi en iyi şekilde her yerde tanıtmak. Kırşehirliler olarak aşağıdaki listeden seçtiklerimizle şehrimizin yemeklerini Antalyalı hemşerilerimize tanıtım ve sunum yapacağız. Hemşeri bayanlarımızın yardımlarını bekliyoruz” dedi.

TEK AMAÇLARI KIRŞEHİR’İ EN İYİ ŞEKİLDE TANITMAK OLACAK

Bayanlarımızın desteği ile Kırşehir yöresine ait; Höşmerim, Kırşehir Çullaması, Ayran Çorbası, Ayva Dolması, Boranı, Et Yahnisi, Gözleme, Çığırtma, Kesme Aşı, Lepe, Pancar Çırpması, Sündürme, Tandırda Çömlek Paça, Topalak, Çirleme, Çömlekte Kuru Fasulye, Kaman Cevizi, Onix Taş ve Pekmez gibi yöresel lezzetlerimizin sunumunu gerçekleştireceğiz. Destek olmak isteyen herkes bu yazılan yöresel lezzetlerimiz içerisinden seçeceğiz. Detaylı bilgi için Antalya’daki Kırşehirliler Derneği (ANT-KIR-DER) ya da 0542 787 49 90 Gsm numarasından ulaşabilirsiniz.

Antalya, Muratpaşa sakinleri olarak bizler bu açıdan biraz daha şanlıyız. Antalya bütün kültürlerin buluştuğu yer. Bütün kültürlerin barış içerisinde yaşadığı yerdir.”

Dördüncü yılana giren Yöreler Renkler Festivali’nin nihai amacının da barış ve kardeşlik kültürüne hizmet etmek olduğunu dile getiren Başkan Analı, tüm Antalyalıları, Muratpaşa sakinlerini 25 Eylül Salı günü başlayacak olan festivale davet etti.

(Haber: Didem CEYLAN)

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN