ANKARA’DA PATLAMA

10 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
583 defa okundu.
ANKARA’DA PATLAMA

Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlamada İçişleri Bakanlığı en az 30 kişinin öldüğünü, 126 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Ankara Tren Garı kavşağında 2 patlama meydana geldi. İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı ilk açıklamaya göre patlama sonucunda en az 30 kişi hayatını kaybetti, 126 kişi de yaralandı. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada patlamayla ilgili 5 savcı görevlendirildi.

Öğle saatlerinde yapılacak ‘Emek, Barış, Demokrasi’ mitingankara'da patlamainin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde saat 10.00 sıralarında patlamalar meydana geldi.

Patlamalar bölgede paniğe yol açtı. Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi. Patlamanın olduğu yere ambulanslar sevk edildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: 30 ÖLÜ

İçişleri Bakanlığı, Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlamada 30 kişinin öldüğünü ve 126 kişinin yaralandığını açıkladı. Bakanlık tarafından patlamaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada saldırı kınanarak olayla ilgili bütün birimlerin çalışmalarını sürdürmekte olduğu bildirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması, şöyle: “10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur. KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz”

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan programlarını iptal etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara’da patlama haberi sonrası İstanbul’daki miting ve programlarını iptal etti.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN