Anayasa Değişiklik Paketi

10 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
357 defa okundu.

oktay-cebeci

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci Açıklamalarda Bulundu

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci, üzerinde çalışılan yeni anayasa konusunda açıklama yaptı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci yaptığı açıklamada , “İstikrarın olmadığı bir ortamda kaybeden Türkiye oluyor. Bunu 7 Haziran sürecinde ve Cumhuriyet tarihimizin birçok döneminde gördük. Anayasa Değişikliği Paketiyle çift başlılık sona erecek, koalisyonlar dönemi kapanacak, istikrar sağlanacak. İstikrar yeniden büyük Türkiye’nin yolunu açacak.

Anayasa Değişikliği Paketi’nin en önemli işlevi, hükümet sisteminde var olan çift başlılığı gidermek ve istikrarı sağlaması olacak. İstikrar, sağlanamaz, sürdürülemez ve kaybedilirse, Yeniden Büyük Türkiye süreci istemediğimiz bir şekilde sonuçlanır. Bu Değişiklik Paketi, bürokratik bir dizayndır. Değişiklikte yer alan hükümler, bürokratik oligarşiyi bitirmeye yönelik bir adımdır.

Ekmek büyüdüğü zaman da çalışanlar kazanır. Konuyu rejim tartışmaları kapsamına hapsetmek, süreci manipüle etmek, değişikliğin özünü anlayamamaktır. Biz bu değişikliği, refah seviyesinin yükselmesi, çalışanların da bu yükselmeden payını alabilmesi yönünden olumlu buluyoruz.

Türkiye’nin, küresel operasyonların hedefine oturtulma çabalarının farkındayız. 15 Temmuz öncesinde başlayan süreçte istediğini elde edemeyen yapılar, 15 Temmuz’da en hain şekilde geldi, millet müsaade etmedi, iradesini korudu, bağımsızlığını bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Kamudaki ihraçlar ve açığa almalar hususunda azami dikkat gösterilmeli, haksızlıklar bir an önce giderilmelidir. Bir kişi FETÖ ile irtibatlıysa üyemiz değil babamızın oğlu olsa sahip çıkmayız. Ama bir kişi de masumsa, gerekiyorsa babamızın bile karşısına çıkarız.” ifadelerini kullandı.

Cebeci, düzenlemedeki en büyük eksikliği ise, kamu görevlilerin siyasete katılma durumlarına ilişkin bir düzenlemenin olmaması olarak açıkladı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN