Anaokulunda ‘Cumhuriyet Bayramı’ etkinliği

1 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
335 defa okundu.
Anaokulunda ‘Cumhuriyet Bayramı’ etkinliği

20161031aw889748_01Anaokullarında çocukların Cumhuriyet tarihi ile birlikte kültürel değerlerine sahip çıkmaları için etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen anaokulu etkinliğine çocuklar kırmızı beyaz kıyafet giyerek katılım gösterdi. Çocuklarının giydikleri kıyafetin anlatılan tarihi obje ile uyumlu olmasının çocuk algısında önemli olduğunu ifade eden anaokulu öğretmeni Zübeyde Artım, algının pekişmesinde çocuğun kıyafetinin anlatılmak istenileni öğrenmesinde birinci derecede etken olduğunu söyledi.
Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıl dönümüne katılan öğrenciler, Türk bayrağını simgeleyen kırmızı-beyaz kıyafetler giyerek cumhuriyet pastası kesti. Okul olarak yapılan etkinliğe velilerin çocuklarını Türk bayrağı renklerinde giydirerek öğrenme ve algı eğitime katkı sunduklarını belirten Okul Müdürü Serpil Gürler, “Anaokulları geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın tam manası ile yetişerek kültür ve değerlerine saygılı birer birey olarak hayata atılmalarında yardımcı olmaktadır. Bizlerde bu bilinç ile velilerimizin de desteklerini alarak düzenlemekte olduğumuz etkinliklerin tamamında öğrenme, eğitim, kültürel değerleri ve bilinçli olmayı aşılıyoruz” dedi.
Anaokulu öğrencileri, etkinlikte Cumhuriyetin 93. yıl dönümü pastasını keserek ailelerine ve arkadaşlarına ikram etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN