ANALİG Güreş Grup Müsabakaları Sona Erdi

10 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
175 defa okundu.
 ANALİG Güreş Grup Müsabakaları Sona Erdi

 ANALİG Güreş Grup Müsabakaları Sona Erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) 2019 – 2020 Sezonun İç Anadolu Güreş grup müsabakaları Kırşehir’de yapıldı.

2019 – 2020 sezonu ANALİG Güreş grup müsabakaları 07-08 Aralık 2019 tarihleri arasında Kırşehir’ de gerçekleştirdi.
7-8 Aralık 2019 tarihleri arasında Kırşehir’ de gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi İç Anadolu Bölgesi Güreş Grup müsabakalarına 11 ilden 100 sporcu, 20 Antrenör ve 11 idareci olmak üzere toplamda 133 sporcu katıldı.
İki gün süren grup karşılaşmaları Aşıkpaşa Spor Salonunda düzenlenen müsabakaların ardından tamamlandı.
İç Anadolu Grubunda mücadele edecek olan takımlar; Ankara – Çankırı – Kayseri – Konya – Nevşehir – Niğde – Sivas – Yozgat – Aksaray – Kırıkkale ve Kırşehir ili takımları minderde ter döktü.
İki gün boyunca süren Analig Güreş müsabakalarının teknik toplantısı Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çok amaçlı toplantı ve konferans salonun da Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin başkanlığında başladı.
Kısa bir açılış konuşması yapan toplantısı Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, Anadolu Yıldızlar Ligi İç Anadolu Güreş grup müsabakaları için Kırşehir’e gelen tüm takımlara başarı dileklerinde bulundu. Ardından Güreş Başhakemi İsmail Eker tarafından değişen kural ve yönetmelikler hakkında bilgiler verildi. Sonrasında ilk gün mindere çıkacak olan sporcular için tartıya geçildi.
Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, Okul Sporları Şube Müdürü Kerim Kocabıyık, Güreş İl Temsilcisi Oğuz Artım, Güreş Baş Hakemi İsmail Eker ile müsabakaya katılacak illerin temsilcileri ve yöneticileri katıldı.
SERBEST SİTİLDE MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU
Anadolu Yıldızlar Ligi İç Anadolu Güreş grup karşılaşmaları Aşıkpaşa Spor Salonunda yapılan karşılaşmalar ile başladı.
Analig İç Anadolu Güreş grup müsabakaları ilk gün serbest sitil karşılaşmaları ile başladı.
Aşıkpaşa Spor Salonunda açılış seremonisi başlayan müsabakalar gün boyunca devam etti. Bir birinden heyecanlı ve çekişmeli geçen karşılaşmaların ardından Analig İç Anadolu Güreş grup müsabakası serbest sitil maçları tamamlandı.
38 kilogramda birinci Sefa Gürhan Ankara, ikinci Osman Şahin Konya, üçüncüler Halil Gül Konya ve Aziz Bozdağ Yozgat oldu. 41 kilogramda birinci Alparslan Karakaya Kayseri, ikinci Abdurrahman Sivas ve üçüncüler Mert Kağan Yozgat ile Efe Arıca Ankara oldu. 44 kilogramda birinci Murat Arıkoğlu Kayseri, ikinci Emirhan Yaşın Sivas ve üçüncüler Erdem Sevinç Yozgat ile Ebubekir Yaralı Ankara oldu. 48 kilogramda birinci Yusuf Tümer Ankara, ikinci Nuri Şimşek Sivas ve üçüncüler Ecir Emin Erol Konya ve Bünyamin Aydın Kayseri oldu. 52 kilogramda birinci Ahmet Sarıtaş Sivas, ikinci Hüseyin Arda İpek Kayseri ve üçüncüler Emin Avcı Yozgat ile Osman Efe Çomak Ankara oldu. 57 kilogramda birinci Hacı Memiş Karabakal Ankara, ikinci Abbas Yılmaz Yozgat ve üçüncü Yaşar Bilgi Kayseri oldu. 62 kilogramda birinci Durali Bülül Ankara, ikinci Kerem Tokmak Kayseri ve üçüncüler Kadir Gül Sivas ile Bekir Alpsar Yozgat oldu. 68 kilogramda birinci Süleyman Efe Şanlı Anakra, ikinci Ali Sait Durna Sivas, üçüncü Fahri Pişkin Yozgat ve dördüncü Fatih Özarslan Çankırı oldu. 75 kilogramda birinci Cihangir Tekin Ankara, ikinci Ahmet Akbaş Çankırı ve üçüncüler Samet Üngör Sivas ile Tunahan Cangöz Kırıkkale oldu. 85 kilogramda birinci Baran Çağlar Ankara, ikinci Bünyamin Asarkaya Sivas ve üçüncüler Taha Demir Sivas ile Ömer Arslan Kayseri oldu.
Serbest sitil müsabakalarının sonunda dereceye giren sporculara madalya ve başarı belgesini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor şube müdürü Kerim Kocabıyık, Güreş Baş Hakemi İsmail Eker ve güreş antrenörleri takdim ettiler.
GREKO-ROMEN SİTİLDE MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU
Anadolu Yıldızlar Ligi İç Anadolu Bölgesi Güreş grup karşılaşmaları Kırşehir Aşıkpaşa Spor Salonunda yapılan greko –romen sitil karşılaşmaların ardından sona erdi.
2 gün süren ve bir birinden heyecanlı ve çekişmeli karşılaşmalara sahne olan Anadolu Yıldızlar Ligi İç Anadolu Bölgesi Güreş grup müsabakaları tamamlandı. İlk gün serbest sitil karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından ikinci gün ise greko-romen sitilie geçildi.
8 Aralık Pazar günü boyunca devam eden karşılaşmaların sonunda dereceye giren sporcular belli oldu ve Analig Güreş grup müsabakaları tamamlandı.
38 kilogramda birinci Ömer Hamza Sezer Konya, ikinci Melih Yeğin Kayseri, üçüncü Mustafa Şeker Aksaray ve dördüncü Furkan Yiğit Ankara oldu. 41 kilogramda birinci Abdurrahman Çadır Kayseri, ikinci Kamil Ay Aksaray, üçüncü Talat Paşa Dermirörs Anakra ve dördüncü Ebubekir Daşdemir Yozgat oldu. 44 kilogramda birinci Yusuf Duran Konya, ikinci Muhammet Furkan Aksaray ve üçüncüler Muhammet Mustafa Kayseri ile Yunus Ataş Sivas oldu. 52 kilogramda birinci Ahmet Karagülle Kayseri, ikinci Berat Zorlu Yozgat ve üçüncüler Kadir Demir Konya ile Yusuf Karacadayı Ankara oldular. 57 kilogramda birinci Lokman Gül Kayseri, ikinci Emirhan Altay Konya ve Erkan Aybar Aksaray üçüncü oldu. 62 kilogramda birinci Ömer Polat Kayseri, ikinci Yusuf Can Ağur Konya, üçüncü Mustafa Tokgöz Ankara ve dördüncü Ramazan Toprak Sivas oldu. 68 kilogramda birinci Hamza Armut Aksaray, ikinci Talha Altın Ankara, üçüncü Batuhan Çetin Yozgat ve Dördüncü Berk Danış Konya oldu. 75 kilogramda birinci Harun Yılmaz Kayseri, ikinci Emin Soylu Ankara, üçüncü Ali Akbulut Kırşehir ve dördüncü Umut Uygur Aksaray oldu. 85 kilogramda birinci Yasin Atmaca Kayseri, ikinci Batuhan Karahan Aksaray, üçüncü Musa Mert Tosun Konya ve dördüncü Aziz Akyüz Yozgat oldu.
Greko-Romen sitilde dereceye giren sporcular madalya ve başarı belgesini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor şube müdürü Kerim Kocabıyık, Güreş İl temsilcisi Oğuz Artım ve illerin güreş antrenörleri takdim ettiler.
Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda: “7-8 Aralık 2019 tarihleri arasında 2 gün boyunca süren Anadolu Yıldızlar Ligi İç Anadolu Bölgesi Güreş Grup müsabakalarında dereceye giren sporcuları tebrik eder, yarı finallerde başarılar dileriz.” denildi. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On