ANADOLU’NUN KEMALİ KIRŞEHİR’İ SALLADI

23 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
441 defa okundu.
ANADOLU’NUN KEMALİ KIRŞEHİR’İ SALLADI
25 mayıs PAZARTESİ (1)
Liderler zirvesinin Kırşehir’e 3. konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 22 Mayıs 2015 Cuma günü Kırşehir’de miting verdi.Saat 16.00’da Cacabey Meydanı’nda Kırşehir halkına seslenen Anadolu’nun Kemal’i iktidara yüklendi.
Konuşmasında mazotu çiftçiye 1,5 liradan vereceğini yineleyen Kılıçdaroğlu, iktidarı “Onlara Kırşehir meydanından sesleniyorum; Siz Ankara’daki beyler, yakutta, incide, pırlantada mücevheratta ÖTV’yi KDV’yi sıfırladınız. Size bir şey dedik mi, demedik. Kardeşim sen yakutta, incide sıfırlıyorsun, ben de çiftçinin mazotunda sıfırlıyorum. Aramızda fark var. Aramızda Ağrı Dağı kadar fark var” sözleriyle eleştirdi.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satır başları;
Vatandaş refahtan pay almıyor. Serveti 77 milyona yansıtacağız. Bu ülke büyüyorsa herkes nasibi alacak. Bu ülkede hiçbir çocuk CHP iktidarında yatağa aç girmeyecek. İnsanca, hakça bir düzeni gerçekleştireceğiz. Dünyanın en pahalı mazotunu Türk çiftçisi kullanıyor.
27 buçuk yılımı vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, harcamalar nasıl yapılır, kul hakkı nasıl yenmez en iyi ben bilirim.
Mazotun fiyatı ne? Rafineriden çıkıyor kar dahil 1 lira 21 kuruş. Ben kaçtan vereceğim diyorum; 1,5 lira. Zarar eden var mı? Kimse zarar etmiyor. Peki niye itiraz ediyorlar? Onlara Kırşehir meydanından sesleniyorum; Siz Ankara’daki beyler, yakutta, incide, pırlantada mücevheratta ÖTV’yi KDV’yi sıfırladınız. Size bir şey dedik mi, demedik. Kardeşim sen yakutta, incide sıfırlıyorsun, ben de çiftçinin mazotunda sıfırlıyorum. Aramızda fark var. Ben halktan, alın terinden yanayım. Onlar, yakuttan, inciden, pırlantadan, köşeyi dönmekten yana. Onlarla bizim aramızda Ağrı Dağı kadar fark var.
Beni işadamlarına şikayet ediyorlar. “Kılıçdaroğlu asgari ücreti artıracak niye itiraz etmiyorsunuz” diyorlar. Kim ne derse desin, emekçinin yanında olacağım.
6 milyon 250 bin işsiz kardeşime, onların anne-babalarına sesleniyorum. Yeniden bir tarih yazmak zorundayız. Temiz, namuslu siyasetin önünü açmalıyız. Yolsuzluktan bıkmadınız mı?
Sizden öyle 13 yıl falan değil, sadece 4 yıl için yetki istiyorum. 4 yıl yetki verin Türkiye’yi şaha kaldıracağım.
Dün İstanbul’da yüzyılın projesini sundum. Anadolu’yu bütün dünyanın imrendiği bir merkez haline getireceğiz. Bakın Ankara’daki beyler bile “Bu proje yanlıştır” diyemiyorlar.
Onlar bizim hiçbir projemize itiraz etmiyorlar.”bu proje yanlıştır” da demiyorlar. Sadece “Parayı nereden bulacaksın” diye soruyorlar.
“Başbakan Kemal” sloganı atıyorsunuz, itirazım yok ama çalışacaksınız. Geçen seçimlerde CHP’ye oy vermemiş bir kişiyi ikna edeceksiniz.

    

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN