Ambalaj Ürünlerine Olan İhtiyaç Hizmeti Arttırıyor

11 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
80 defa okundu.
Ambalaj Ürünlerine Olan İhtiyaç Hizmeti Arttırıyor

Günümüzde, yiyecek-içecek alanında hizmet veren sektörlerin, yoğun iş ve okul temposuna sahip kişilerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin başında köpük bardak ve tabak, streç, ameliyat eldiveni gibi ürünler geliyor. Kullanımı kolay ve pratik olan bu tür ambalaj ürünlerine olan ihtiyacın artması da, bu alanda verilen hizmetlerin artmasını neden oluyor. 

Kırşehir’de hizmet veren Ambalajcı  Sezai Keskin, hem lokanta, kafe gibi hizmet sektörü içerisinde yer alan firmalara ambalaj ürünleri temin ediyor hem de iş ve okul temposunda pratik, yıkama gerektirmeyen köpük ya da karton bardak ve tabak kullanmak isteyen kişilerin ihtiyacına cevap veriyor. 

Köpük bardak ve tabaklar artık her evde

Genellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların ambalaj ürünlere ihtiyaç duyduğunu, ancak son yıllarda ambalaj sektöründe sunulan ürünlerin artık evlere de girdiğini belirten Keskin, “Genellikle hizmet sektörü içerisinde yer alan lokanta veya kafeler, köpük tabak ve bardak, poşet, streç, folyo, ameliyat eldiveni gibi ihtiyaçlarını bizlerden karşılardı. Ancak şimdi bunlarla birlikte kişisel olarak vatandaşlar da evlerinde bu ürünleri kullanmaya başladı” dedi.

Özellikle çalışan kadınlar ve öğrenciler köpük ambalaj malzemeleri kullanarak bulaşık derdiyle uğraşmak istemiyor 

Keskin, karton, köpük bardak veya tabakların evlere girme nedenini şu sözlerle değerlendirdi: “Artık kadınlar iş hayatında daha aktif. Dolayısıyla işten eve yorgun döndüklerinde çok fazla işle meşgul olmak istemiyor. Özellikle bulaşık yıkamak onlar için büyük dert oluyor. Bu nedenle daha pratik olan, kullanıldıktan sonra yıkama istemeyen ve atılan köpük tabak veya bardaklar tercih ediliyor. Ayrıca öğrenciler de pratik olması açısından köpük ambalaj malzemelerini tercih ediyor. Yani artık evlerde kimse bulaşık yıkama derdiyle uğraşmak istemiyor. İnsanlar köpük ambalaj ürünleri kullanarak bulaşık yıkamıyor, böylelikle su ve deterjandan tasarruf etmek istiyorlar.”

Geri dönüşüme uygun ürünleri tercih ediyorum 

Keskin, satışını gerçekleştirdiği ambalaj malzemelerinin geri dönüşüme uygun olmasına özen gösterdiğini de belirterek, “Geri dönüşüme uygun olmayan ürünleri satmamaya çalışıyorum. Zaten ürünlerimi geri dönüşüme önem veren firmalardan temin ediyorum. Yani benden alınan ambalaj ürünleri, geri dönüşüme uygun olan ürünler” dedi. 

Kağıt poşet ve bez çantaya talep artıyor

Keskin, ambalaj işinin talebe göre şekillendiğini de dile getirerek, son bir yılda naylon poşet kullanımına getirilen sınırlamalarla kağıt poşete olan talebin arttığını söyledi.

“Naylon poşetin paralı olması ve bu konuda yapılan sınırlamalar, insanları çeşitli alternatiflere yönlendirdi” diyen Keskin, “Naylon poşet kullanımının sınırlanmasıyla kağıt poşet, bez çanta ve fileye olan talep arttı. Bu talep artınca biz de bu tür ürünleri müşteriye sunmaya başladık” diye konuştu. 

Tüketiciler yanlış algıya sahip                       

Keskin, sektörde tüketiciler arasında yanlış bir algı olduğunu da ifade ederek, şöyle konuştu: “İnsanlar, bu tür ambalaj ürünlerinin genellikle şehir merkezinin dışında yer alan büyük toptancılarda bulunduğunu düşünüyor ve oralarda satılan ürünlerin daha ucuz olduğunu söylüyor. Evet, o tür toptancılarda uygun fiyatlı ürünler var, ama her şeyin fiyatı uygun değil. Oralarda bulunan bir ürünün fiyatı benim dükkanımda da aynı olabiliyor. Ama insanlar, ambalaj ürünlerini dükkanlardan almak yerine, büyük toptancılara gidiyor. Halbuki, yakında bulunan dükkanlara baksalar, aynı fiyata ürün bulabilecekler.”  

Maliyetlerin artması esnafı olumsuz etkiliyor

Ticaretin zor bir alan olduğuna da değinen Keskin, son yıllarda esnafın maliyetlerinin arttığını, bu nedenle esnafın ayakta durmakta zorlandığını söyledi.

“Son zamanlarda esnafı sıkıntıya sokan durumların başında maliyetlerin artmış olması geliyor” diyen Keskin, “Bununla birlikte çeşitli alanlarda yapılan zamlar, doların sürekli hareket etmesi gibi durumlar, en çok bizim sektörü etkiliyor. Çünkü petrole dayalı bir ürün yelpazemiz var. Köpük tabaklar, plastik bardaklar, temizlik malzemeleri gibi ürünler petrole dayalı ürünler. Dolayısıyla petrolün fiyatının artması, doların hareket halinde olması bizim sektörü etkiliyor” diye konuştu.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On