Aman ayak rahatsızlığı deyip geçmeyin

18 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
375 defa okundu.
Aman ayak rahatsızlığı deyip geçmeyin

Aman ayak rahatsızlığı deyip geçmeyinAnkara caddesi ünal çarşısı girişindeki Şenlik Kundura sahibi yak ağrılarının büyük bir nedeni ayağınıza uygun almadığınız ayakkabıdan kaynaklanan problemlerden biridir diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Ayak rahatsızlıklarını doğru ayakkabı tercihi ile önlemek mümkün.

Yapılan araştırmalar sonucunda günümüzde her  9 kişiden 4 ünde ayak rahatsızlığı meydana geldiğini çıkarmıştır.

Ancak ayakta oluşabilecek rahatsızlıkları cerrahi müdahale yerine doğru ayakkabı tercihleri ile de önlemek mümkün.

Günümüzde en çok rastlanan ayak rahatsızlıkları topuk dikeni, ayak baş parmağında kemik çıkması ve yamulma, ayak parmaklarında kıvrılmalar, nasırlaşmalar ve tırnak batmasıdır.

Bu tip ayak rahatsızlıkları yaşayan kişilerin mutlaka bir uzmana danıştıktan sonra ayakkabı tercihlerini de doğru şekilde yapmaları gerektiğini belirten Şenlik Kundura doğru ayakkabı ile rahatsızlıkların önlenebileceğini belirtti.

Özellikle bebeklerde ve çocuklarda ayakkabıya dikkat !

Şenlik Kundura  ayak sağlığının korunması için ilk şartın ayak yapısına göre ayakkabı tercih edilmesi gerektiğini belirtirken, aynı zamanda ayağında rahatsızlık  bulunan kişilerin de bu durumu göz önünde bulundurarak ayakkabı tercihlerini yapmaları gerektiğini belirtti.

Aynı zamanda, bebeklerde ve gelişme çağında olan çocuklarda kullanılan ayakkabıların önemine dikkati çeken Şenlik Kundura ebeveynler çocuklarına ayakkabı alırken ilk önce görüntüsüne daha sonra ise ayakkabının olup olmadığına bakıyor, aslında ilk dikkat edilmesi gereken ayakkabının tabanıdır.

Çocukluktan gelen yanlış kullanım ayakkabılar nedeniyle kişiler daha ileri yaşlarında ciddi ayak problemleri yaşayabiliyorlar.

Biz Şenlik Kundura olarak  ürün yelpazemizi oluştururken  çeşitli ayak yapılarını gözden geçirerek oluşturuyoruz, çünkü sağlıksız  bir ayakkabı müşterinizde ayak rahatsızlığına yol açarak onun hayatında olumsuz yönde bir iz bırakabilir.

Bu nedenle sattığımız ürün parmak arası terlik ya da topuklu ayakkabı bile olmuş olsa bunun müşteriye ortopedik bir ayakkabı rahatlığını sağlamasına özen gösteriyoruz.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN