Altunsaray, Sazın Tellerini Değil Gönül Tellerini Titretti

26 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
322 defa okundu.
 Altunsaray, Sazın Tellerini Değil Gönül Tellerini Titretti

Söylediği Bozlaklar ve Bağlamadaki Ustalığıyla Türk Halk Müziği Severlerin Gönlünde Taht Kuran İsmail Altunsaray, Kırşehirlilerin Gönüllerini Fethetti

İlimiz Cacabey Meydanında düzenlenen Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivalinin 3. Gününde sahne alan Türk Halk Müziği sanatçılarının Usta isimlerinden İsmail Altunsaray, Sazın tellerine değil Gönül tellerine dokundu. Neşet Ertaş’ın veliahdı olarak gösterilen ve kendine has yorumuyla Türk Halk Müziğinin en çok sevilen seslerinden olan Altunsaray’ı dinlemeye gelen üniversite öğrencileri ve Kırşehirliler Meydanı hınca hınç doldurdu.

Bozlakları İle Hüzünlendirdi, Hareketli Türküleri İle Coşturdu

Sahneye çıkar çıkmaz büyük bir coşku ile karşılaşan Altunsaray, Buradan bağıralım sesimizi Nevşehir, Kayseri duysun. Coşkunuz bana güç veriyor diye binlerce sevenini selamladı. Altunsaray, yaklaşık 2 saat boyunca Türk Halk Müziğinin eşsiz parçalarını seslendirdi. Bozlakları ile hüzünlendiren, hareketli türküleri ile coşturan Altunsaray, Kırşehirlilerin her zaman kendisini bağrına bastığını söyledi.

Neşet Ertaş bestelerinden Pir Sultan Abdal’ın eserlerine milyonların gönüllerinde yer etmiş türküleri seslendirdi. Sahnede bağlama ustalığını da döktüren sanatçı, konserine Türk Halk Müziği’nin ustaları Neşet Ertaş ve Muharrem Ertaş’ı anarak “Usta Sanatçı Ertaş’ın ölümünün 5. Yılında rahmetle anıyoruz” i ifadelerine yer verdi.

Leyla, Yazımı Kışa Çevirdin ve Kız senin gibi milyonların severek dinlediği eserleri muhteşem bağlama icrasıyla seslendiren sanatçı, Meydandaki dinleyicilere coşku dolu anlar yaşattı. Konser boyunca hüzün ve coşkuyu bir arada hisseden dinleyiciler kâh sanatçıya eşlik ettiler, kâh yerlerinden kalkıp sahnede oyunlar oynadılar. Usta Sanatçının seslendirdiği Kırşehir’in Gülleri isimli parçasında oynayanlara eşlik eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Eski Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şahin ve Belediye Basın Halkla İlişkiler Müdürü Halil Çalışır’da oyun havası oynadı.

Konser sonunda tezahüratlara ve alkışlara boğulan sanatçı; hayranlarının fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi. İsteyen herkesle kuliste fotoğraf çektiren, sohbet eden sanatçı, hayranlarının gönlünde taht kurdu.

 

Haber Filiz İslim

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On