Altından Sonra En Değerli Maden Gümüş

15 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
172 defa okundu.
Altından Sonra En Değerli Maden Gümüş

Takı dünyasında altından sonra en değerli maden gümüş madenidir. Gümüş, altın ve bakıra göre ışığı daha net yansıtır. Altın kendini, gümüş ise takan kişiyi ön plana çıkarır. Bu yüzden özellikle kadınların en çok tercih ettiği takılar gümüşle yapılan takılardır. 40 Arena Gazetesi olarak 1. Çarşı da Hizmet veren Şahbaz Gümüşü, ziyaret ettik. Bin bir çeşit farklılıkta ve boyutta kolye, küpe, yüzük, hızma, hal hal Ramazan Şahbaz dükkânında bizleri karşıladı. Ramazan Şahbaz ile bir araya gelerek mesleki anlamda sorular sorduk. 

Gümüş takıda moda olan ürünler hakkında bilgi aldığımız Şahbaz, son birkaç senedir tüketicilerin dizi sektörüne göre hareket ettiklerini belirterek konuşmasına başladı. 
Sektörün zamanla ivme kaybettiğine dikkati çekti. Şahbaz, “Müşterilerimiz genellikle ünlülerin taktığı takıları tercih ediyorlar. Sosyal medya takı dünyasını hareketlendirdi ama bir yandan da sadece belli takılara yönelim var” diye belirtti. 
İnternetten takı satışlarının olumlu ve olumsuz yanlarının olduğunu söyleyen Şahbaz, internetten takı satışlarının daha kolay olduğunu söyledi. Şahbaz, bu durumun gümüşçüleri zora soktuğuna vurgu yaptı. Şahbaz, “Açıkçası birçok sektörde durum böyle internet bir tek bizi etkilemedi” dedi. 

Çarşısı’nın eski tadı yok
Şahbaz, sosyal medyanın sektörü hareketlendirdiğini belirterek, vatandaşların internet üzerinden alışveriş yaptığını söyledi. Şahbaz Çarşısı’nın eski havasının ve tadının olmadığını da dile getirdi. 
‘İnternet satışları sektörü canlandırıyor ama gümüşçülere sekte vuruyor” diyen Şahbaz: 
“Eski dönemlerde çarşıda ayak atacak yer yoktu ama şimdi gördüğünüz üzere çarşı bomboş. Çarşıya gelen müşteri sayısı azaldı. Üstelik işler de gün geçtikçe azalıyor” dedi.

Takı tamiri de yapıyoruz
Şahbaz, müşterilerine yüzde yüz gümüş takı sunduklarını belirterek, takı tamiri yaptıklarına da dikkati çekti. Gümüş imalat sektörünün her geçen gün kan kaybettiğinden bahseden Şahbaz “Bazı ürünler beyaz altın kaplama olduğundan dolayı kararma olmuyor ama gümüş takı kararır. Rose gold takı ürünleri son dönemlerin en çok tercih edilen takıları arasında. Gümüş renginden rose gold rengine bir kayma var Hızma, küpe, kolye belli modeller her zaman revaçta olan parçalardır. Örneğin; halka ve taş küpelerin zamanı hiçbir zaman geçmez her zaman tercih edilen küpeler arasındadır. Kolyelerden özellikle minimal ve çıtır kolyeler en çok tercih edilen modeller arasındadır. Küçük takılar daha çok tercih ediliyor. Düşük ayarlı ve yüksek ayarlı gümüş kaplamalar var ama imitasyon ürünlere göre daha kaliteli ürünler.” 

Takıyı dinlendirmek lazım
‘Takıyı dinlendirmek lazım’ diyen Şahbaz, sürekli aynı takıyı takmamak gerektiğinden de söz ederek, takıyı temiz tutmanın yollarını gazetemize anlattı. Şahbaz, şu ifadeleri kullandı: “Biz motor cilası ile gümüş takıyı temizliyoruz, hanımlar ise evlerinde kül ile temizliyorlar. Aslında her ürünün yıkama şekli farklı. Hepsi aynı değil. Takının taşlı ya da taşsız olma durumuna göre de farklılık var. Takı temizlendikten sonra kullanıcı tarafından güzel bir şekilde kullanırsa uzun bir süre idare edilebilir. Ama gümüşün üstüne parfüm sıkmamak, gümüşü başka bir ürüne değdirmemek gerekir. Parfüm sıkılır, ürün başka ürüne değerse takıda bozulma meydana gelebilir.” Dedi

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On