Altın Fiyatları Vatandaşın Cebini Yakıyor

16 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
363 defa okundu.
Altın Fiyatları Vatandaşın Cebini Yakıyor

çeyrekaltın

 

 

 

 

 

 

 

 

Altın fiyatları haftanın son gününde yükselişine devam ediyor. Serbest piyasada gram altın fiyatı 110 liradan işlem görüyor.

Spot altın, Çarşamba günü yaklaşık beş ay sona ilk kez 200 günlük hareketli ortalamasını aşmasının ardından, fazla değişmedi. Fiyatlar 1,189.91 dolara kadar çıkarak 22 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesini gördü.Kırşehir halı bu konudaki görüşlerini:  ” Altın fiyatları gittikçe artıyor. Yanına yaklaşamıyoruz.. düşmesini dört gözle bekliyoruz fakat her gün artıyor. Bu gidişle altın alamayız. ” şeklinde dile getirdiler.

Geçtiğimiz hafta küresel piyasalarda artan risk etkisiyle birlikte altın ve döviz fiyatları düşüşe geçmişti.    Piyasaların tekrar toparlanması sonucu altın fiyatları bu haftaya hızlı bir artışla başladı ve altın tarihi zirvesine ulaştı. Özellikle altın fiyatları yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Altının uluslararası piyasalarda yükselişi içerde de altın fiyatlarını etkiledi. Uluslararası piyasalarda altın fiyatları Fed’in faiz artırımını erteleyeceği beklentileriyle beraber yükselişini beşinci güne taşıdı.

Peki çeyrek altın fiyatları, Cumhuriyet altın fiyatları şu şekilde belirtildi.
Çeyrek altın alış fiyatı 175 lira, satış fiyatı ise 179 lira oldu.

Yarım altın alış fiyatı 350 lira, satış fiyatı 358 lira olarak işlem gördü.

Tam altın alış fiyatı 700 lira, satış fiyatı 715 TL

Cumhuriyet altını alış fiyatı 727 lira, satış fiyatı 738 TL

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN