ALTIN EN SERT DÜŞÜŞÜNÜ YAŞIYOR

31 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
405 defa okundu.
ALTIN EN SERT DÜŞÜŞÜNÜ YAŞIYOR

altin-fiyatlariKırşehir’de son dönemlerde yükselen altın fiyatları düştü. 176 tl olan altın 172 tl oldu.

 

ABD tarafında açıklanan 3. çeyrek büyüme verileri beklentileri karşılamasa da, Fed’in son toplantıda  verdiği mesaj emtia tarafını baskılamaya devam ediyor.
Kırşehir’de altın fiyatları, bu yıl içinde faiz artıracağı beklentileriyle üç haftanın en düşük seviyelerine gerilerken, haftalık bazda iki ayın en sert düşüşünü kaydetmeye hazırlanıyor.

1183 seviyesine kadar yükseliş kaydettikten sonra ABD’den gelen haber sonrası başlayan aşağı yönlü baskı ve bu baskının dün de devam etmesi sonrasında altın 1144 seviyesine yaklaştı. Bu sabah itibariyle baktığımızda, piyasaların açılış saati itibariyle altın 1147 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Uzmanlar ABD’de faiz artırım tarihinin yaklaşmasıyla birlikte faiz getirisi olmayan altında aşağı yönlü hareketin sürebileceğini belirtiyorlar.

Fed’in aralıkta faiz artırımına kapıyı aralamasının ardından doların iki buçuk ayın zirvesini görmesi, daha sonra kazanımlarını kısmen geri vermiş de olsa, altın üzerinde baskı yaratıyor.

Analistlere göre, önümüzdeki hafta açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisinin önemi bir kat daha artmış durumda. Verinin iyi gelme olasılığından dolayı altın tarafında baskı sürebilir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN