Altın borcu olanlar dikkat! Altın düşüşe geçti

6 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
575 defa okundu.
Altın borcu olanlar dikkat! Altın düşüşe geçti

Aman sahte altına dikkat!Kırşehir Kuyumcular ve Sarraflar odası başkanı Abdullah Çavuşmirza son zamanlarda altın fiyatlarının gerilediği şimdi altın almanın tam zamanını olduğunu dile getirirken elinizde bulunan altınları satmayın yatırım amaçlı düşünüyorsanız altın almanın tam zamanı olduğunu ve ilerleyen günlerde altın fiyatının kendini yavaş yavaş toplayarak eski haline alacağını söyledi.

Özellikle kredi kartına getirilen taksit sınırlaması ve düğün sezonunun sona ermesiyle işleri düşen kuyumculardan bazılarında, çeyrek altının alım satımı arasındaki fark 2 liraya kadar indi.

Kırşehir Kuyumcular ve Sarraflar Başkanı Abdullah Çavuşmirza 1 Şubat’ta kuyum harcamalarında taksit uygulamasına son verildiğini hatırlatarak, o günden bu yana işlerinin eskisi gibi olmadığını söyledi.

Taksit olmayınca yaz ayları ve düğün sezonunu bekledikleri canlılıkta geçirmediklerini ifade eden Abdullah Çavuşmirza durgun geçen bu dönemin ardından sonbaharla işlerinin daha da gerilediğini anlattı.

Bugünlerde çeyrek altın alışverişiyle işleri döndürmeye çalıştıklarını vurgulayan Abdullah Çavuşmirza sözlerine şöyle devam etti.

“Son günlerde altın inişli çıkışlı bir seyir izliyor.

Önceki gün gramı 90 lirayı geçti, daha sonra 88,5 liraya geriledi.

Vatandaş, nereye gideceği belli olmayan altına yatırımdan kaçınıyor.

İç ve dış piyasalardaki gelişmelerin etkisiyle altında yaşanan bu durum, işlerimizi iyice düşürdü.

Biz de kuyumcular olarak çeyrek ve yarım altın alım satımının daha fazla olması için bir karar aldık. Çeyrek altının alım satımı arasındaki farkı 2 liraya kadar düşürdük. 143 liraya vatandaştan aldığımız altını 145 liraya veriyoruz.

Normalde 148 liraya vermemiz gerekiyor ancak dükkanı sadece çeyrek altın döndürüyor.”

Bir dönem darphaneden kaynaklanan sıkıntı nedeniyle çeyrek altındaki alım satım farkının 20 liranın üzerine çıktığını dile getiren Abdullah Çavuşmirza buna rağmen çeyrek altın hareketinin bile çok az olduğuna dikkati çekti.

Eğer halkımız yatırm yapacaksa şimdi altına yatırım yapmanın tam zamanıdır çünkü altın fiyatı çok az daha düşebilir paralarını yastık altına koymaktansa altın almaları kendi menfeatlerince olur diyerek sözlerini tamamladı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN