Akşener Kırşehir’i Salladı

25 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3101 defa okundu.
Akşener Kırşehir’i Salladı

24 Haziran seçimleri için Kırşehir’e gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Hayvancılığı El Fatiha Ettiler” diyerek Kırşehir halkına seslendi.

Akşener Kırşehir’i Salladı

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener İlimize gelerek Kırşehir halkına seslendi. İlimizde yaptığı konuşmasında Şeker Fabrikalarının sattılar, “Hayvancılığı El Fatiha Ettiler” diyerek sitem eden Cumhurbaşkanı Adayı Akşener, “Kırşehirlilerin huzurunda şart olsun, o haram lokmaları yiyenlerden fitil fitil getireceğim” diyerek Kırşehir halkına sesledi. Cacabey Meydanında gerçekleşen Mitinge Binlerce katılım gösteren vatandaşlar Ellerinde Parti bayrakları ile Cumhurbaşkanı Akşener şeklinde ki sloganları Meydanda yankılandı. Meydanda kurulu olan Dev İftar çadırının yanında bulunan vatandaşlar Cacabey camiinin önünü doldururken birçok vatandaşta Dev iftar çadırının bulunduğu alandan Akşener’e destek verdi. Mitingde konuşan Akşener, “Ben Kırşehirli halkıma 2 Milletvekili adayı kardeşimi emanet ediyorum. Sizlerden onları istiyorum” diyerek destek bekledi.

“KIRŞEHİR’İN EN BÜYÜK PROBLEMİ BORÇLULUK”

Bütün Kredi Borçlarını bir defaya mahsus olmak üzere siliyoruz diyen İyi Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, “Türkiye dayanışma fonunu kuruyoruz. Kredi kartından, Tüketici kredisine, Çiftçide dahil olmak üzere diğer kredi borçlarından takibata uğrayan 4 Buçuk Milyon insanımız var. Bankalar 100 liralık borcu 10 liraya satıyor. O şirketler her gün kapınıza avukat gönderiyor, sizi taciz ediyor. İtibarınızı komşunuzun yanında rezil rüsva ediyor. 4 Buçuk Milyon insanın içinde işsizler, Öğrenciler, emekliler, gazi aileleri, şehit aileleri ve çiftçinin aldığı kredi borçları var. Şimdi bütün bunları bir defaya mahsus olmak üzere siliyoruz”

“HAYVANCILIĞI EL FATİHA ETTİLER”

“Kırşehir’de olduğu gibi Bu ülkede 10 milyon işsiz var, Yüzde 26’sı genç işsiz. Bu çocuklara iş bulmak bu devletin görevidir. İş buluncaya kadar vatandaşlık maaşı vereceğiz. Hayvancılığı el Fatiha ettiler.  Türkiye’de proje üretmek yerine hırsızlık önde gider olmuş. Ben ne söylersem tekrarlıyorlar. Şimdi de emeklileri söylüyorum. Hadi bakalım ne yapacaksınız?”

“BÜTÜN AMERİKAN ÇİFTÇİLERİNİ MUTLU ET SENİN ÇİFTÇİN TARLASINA KÜSSÜN”

Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Türkiye kendine yeten, ithalatı bitirmiş, hatta ürettiği tarım ürünlerini ihraç eden ülke haline gelecektir diyen Cumhurbaşkanı Adayı Akşener, “Bu kadar paradan cebinize ne girdi. Fabrika açıldı mı? Hayır. Gençlere iş imkânı sağlandı mı? Hayır. Ekonominin esası üretimdir. Çiftçinin merkezinde üretim vardır. Çiftçiyi üretir hale getirmezsen buğdaya kadar ithal edersin. Çiftçiyi sanayileştirmezsen bütün dışarıdaki çiftçilerin yetiştirdikleri ürünlere muhtaç olursun. Şuanda Türkiye böyle bir durumda. Çiftinin bütün üretim mantığını değiştireceğiz. Mazotu, Amerikan Çiftçisiyle eş halde mazot kullanır hale getireceğiz. Bütün Amerikan çiftçilerini mutlu et senin çiftçin tarlasına küssün, Acından ölsün. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Türkiye kendine yeten, ithalatı bitirmiş, hatta ürettiği tarım ürünlerini ihraç eden ülke haline gelecektir”

KIRŞEHİR’DEKİ ŞEKER FABRİKASI SANA NE YAPTI KARDEŞİM?

“Önce pancarı kotaladın. Arkasından Şeker Fabrikalarını çökerttin. Cargill’in istediği Cargil’in talep ettiği 14 Şeker Fabrikasını çıkarttın sattın. Buradan huzurlarınızda Şeker Fabrikalarını satın alanlara sesleniyorum. Sakın ola ki o fabrikaların içine el sürmeyin! Çünkü Cumhurbaşkanı seçildiğim gün iptal edeceğim. Pancardan kotayı kaldıracağım. 16 yılda hangi ekonomiyi yaptın”

“450 milyar dolar borç aldın. 136 milyar borçla teslim aldın. 70 milyar dolara tekelinden limanına, limanından tekele, TÜPRAŞ’tan tekele aklına ne geliyorsa sattın 16 yılda 2 trilyon dolar vergi topladın. Bu kadar paradan cebinize ne girdi kardeşim”

“SARAY YAPTILAR. 13 GÜNLÜK MASRAFI TÜRKİYE’DE Kİ BÜTÜN ŞEKER FABRİKALARININ BİR YILLIK ZARARINA EŞİT”

“16 yıldır elini tutan varmış gibi her şeyi yeniden yapacağını söyledi. Ama hepsinin tarihi 24 Haziran. Peki bugün neden yapmıyorsun be Kardeşim. Kanun Hükmünde kararnameyle geçir gitsin. Ama ekonominin merkezinde güven olmalıdır. Ekonomi yönetiminin merkezinde bir adamın keyfine göre hayat sürmek olmamalıdır. Bir adamın gönlünü etmek için herkesin seferber etmesi olmamalıdır. Türkiye’nin kaynakları var. Türkiye’nin genç nüfusu var. Eğer siz soruları çaldırıyorsanız Liyakatli insanı bir yere koyamazsınız. Kendi adamlarını işlere koyuyor da bu gariban vatandaşın çoluğunu çocuğunu sadece baş çavuşlukla taşeron yanına mahkûm ediyorsanız bu ekonomi düzelmez. Ekonomi ile ilgili israfını keseceksin. Saray yaptılar. 13 günlük masrafı Türkiye’de ki bütün şeker fabrikalarının bir yıllık zararına eşit”

“BİNLERCE PANCAR EKİCİSİNİ VE İŞÇİYİ SOKAKTA BIRAKTILAR” 

“Eğitimi yeniden düzenleyeceklermiş. Allah Muhafaza gece kafası atıyor. Soruları değiştiriyor. Millî Eğitim Bakanı TEOG Sınavının kaldırıldığını çay içerken taksi durağında öğrendi. Bir kişinin keyfine göre Eğitim, ekonomi olur mu? olmaz. Bunlar adamda dinlemiyor”

NE MERAL AKŞENERMİŞİM BE!

“7 aylık bir partiyiz ama aktif olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yalnız iyi ki sizi dinlemişim. Yola çıktığım günden ve partiyi kurduğumuz günden itibaren Allah şahittir ki iyi geçiyor. Tayyip Bey ve arkadaşlarına da çok iyi geldik. Her 10 Kasım’da, Her 19 Mayıs’ta, Her 23 Nisan’da, Her 29 Ekim’de bunlar hastalanırlardı. Ne Meral Akşener’mişim be, bizim parti kuruldu adamlar iyileştiler. Meğer hepsi turp gibilermiş. İlk önce onlara iyi geldik”

“TÜRKİYE’NİN İLK KADIN CUMHURBAŞKANIDA BEN OLACAĞIM”

Ben dedim ki milletim beni beğenmezse, milletim beni aday olarak göstermezse ben de aday falan olmam. 100 bin imza ile yola çıktım. Beni milletim imza ile aday gösterirse seve seve sonuna kadar bu görevi layıkıyla yerine getiririm. Siz bu kardeşinizi, başkanınızı, gençlerin annesini 4 saat içinde 100 bin imza ile milletin tek kadın adayı yaptınız. İnşallah! Sizin destekleriniz sayesinde Türkiye’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı da ben olacağım”

 ‘EKONOMİNİN İÇİNE TÜKÜRDÜNÜZ, AZ HARCA BE KARDEŞİM”

“Doların yükselmesi sonucu ayağınızdaki ayakkabıdan başınızdaki şapkaya kadar her şeye zam geldiğinde ne olacak. Türk ekonomisinin içine tükürdünüz. 24 Haziran’dan sonra ekonomiyi düzeltecekmiş. Elini tutan mı var kardeşim bugün düzeltsene. Artık bu millet uyandı inanmıyor”

“SORULARIN ÇALINDIĞI DÖNEMDE HAKKI YENİLEN BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİN HAKLARINI GERİ İADE EDECEĞİZ”

“Bir ayda doların bu hale gelişini defalarca durum bu dediğimiz halde yerine getirmediler. Geldiğimiz noktada budur. İsrafın önünü keseceğiz ve bu durumu düzelteceğiz. Kayırmanın önüne geçeceğiz. KPSS puanına giren gençlerimiz iyi puan alsalarda almasalar da hiçbir yer çıkmıyor. Ama bunların yakınları kaymakam yanında, rektör yanında, vali yanında, belediye başkanı yanında çalışıyor, sonra ballı maaşlara 3 Bin 5 bin liralık maaşlara kalkıp devlet kesesinden maaşlara oturtuyorlar.  Sorular çalındı bu ülkede. Çalanlar FETÖ’cüymüş anladık. Sen ne yaptın be kardeşim? Soruları çalanlara ne yaptılar. Hakkı yenilen gariban çocuklara ne yaptın? Hiçbir şey. Soruların çalındığı dönemde hakkı yenilen bütün kardeşlerimizin haklarını geri iade edeceğiz”

“KIRŞEHİRLİLERİN HUZURUNDA ŞART OLSUN, O HARAM LOKMALARI YİYENLERDEN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM”

“Onların çocukları Amerikalarda okusun sonra Eğitimi İyi okul, Kötü okul, İyi Öğretmen kötü öğretmen, devlet okulu özel okul, arkasında zengin çocuğu fakir çocuğu diyerek ayır. Yazık, günah. Bu arkadaşlar kul hakkı yemeye başladıklarından beri edep ve hayâ duyguları ortadan kalktı. Helal lokma yerine haram lokma yerseniz bende seçildiğim günden itibaren Kırşehirlilerin huzurunda şart olsun, o haram lokmaları yiyenlerden fitil fitil getireceğim”

Vatandaşlardan birine oğlum senin cebinde kaç lira var? Evli misin? şeklinde soru soran İyi parti Genel Başkanı Meral Akşener cevaben 25 liram var ve çiftçiyim şeklinde yanıt aldı.

“BAKAN ÇOCUKLARI YERİNE, VATAN ÇOCUKLARI YANINDA OLACAĞIZ”

“Bir baltaya sap olamamış bakan çocuklarının trilyonları var. İşte ben size söz veriyorum, bakan çocukları yerine vatan çocukları yanında olacağız. Çiftçi kardeşim gidiyorsun kredi almaya, daha üçte birini dosya parası, ekspertiz parası diye bankaya bırakıyorsun. Teşvik veriliyor denilip aradakilerin zengin olduğu bir sistemi ortadan kaldırıyoruz. Bu yıl 3 Milyon 700 Bin çocuk aç ve üşüyerek uyudu. Bizim iktidarımızda çocuklarımız üşümeyecek, aç kalamayacak ve İnşallah Türkiye yüzünü güneşe dönecek. Güneş doğduğunda Ampul Söner”

“BEN KIRŞEHİRLİ HALKIMA 2 MİLLETVEKİLİ ADAYI KARDEŞİMİ EMANET EDİYORUM. SİZLERDEN ONLARI İSTİYORUM

“Cumhurbaşkanı seçilir seçilmez kuleli ve asgari liselerini açacağım. Hem şahsıma hem de Milletvekili adayları kardeşlerime oy istiyorum. Cumhurbaşkanlığı için oy kullanmaya giderken şu soruyu soracaksınız. Recep Tayyip Erdoğan ikinci turda karşısında kimi istemez. Beni istemez. O Zaman ona göre oy vereceksiniz. Ben Kırşehirli halkıma 2 Milletvekili adayı kardeşimi emanet ediyorum. Sizlerden onları istiyorum. Başaracağız, inşallah” diye konuştu.

Miting sırasında vatandaşlar, Mustafa Kemal’in Askerleriyiz şeklinde sloganlar attı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN