AKSAKLI GÖLETİ SULAMA ALANINDA SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

30 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
418 defa okundu.
AKSAKLI GÖLETİ SULAMA ALANINDA SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

IMG_3544 (1)“Bakanlık Yetkilileri İle Gerekli Görüşmeleri Gerçekleştirdik ve Üstü Kapatılmayan Eski Dere Yataklarının Bir An Önce Kapatılması İçin Gerekli Talimatlar Verildi.”

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ve Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Metin Türker ile yaptıkları görüşmeler neticesinde Kırşehir’deki arazi toplulaştırma faaliyetleri konusunda önemli gelişmeler kaydedildi.

Yaptıkları görüşmede, Toplulaştırma yapılan Mucur Aksaklı Göleti sulama alanındaki sorunlara dikkat çeken Arslan ve Çetinkaya, “Toplulaştırma yapılan alanlarda eski dere yatakları bulunmakta. Bu durum çiftçilerimizin arazilerini ekip biçerken ciddi zorluklar yaşamasına neden olmaktadır. Aksaklı göleti çevresindeki eski dere yataklarının Tarım Bakanlığı tarafından doldurulacak olan bölümlerinde müteahhit kaynaklı bazı sorunlar var. Bu sorunların varlığın eski dere yataklarının doldurulamamasına neden olmakta idi. Bu kapsamda Bakanlık yetkilileri ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik ve üstü kapatılmayan eski dere yataklarının bir an önce kapatılması için gerekli talimatlar verildi. En kısa sürede bu çalışmalar tamamlanacak ve bu alan tarım yapmaya tamamen uygun bir hale gelecektir.” şeklinde konuştular.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN