Akıllı telefon piyasasının üçüncüsü LG

7 Mayıs 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2709 defa okundu.

Güney Koreli elektronik üreticisi LG, 2013’ün ilk çeyreğine ait verilerine göre dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu. LG, bir süre önce güvenlik konusunda aldığı baskılardan dolayı ABD piyasasından çekileceğini açıklayan Huawei’nin koltuğuna oturdu.

Kendisi gibi Güney Koreli bir diğer elektronik devi Samsung’a karşı büyük bir rekabete girişen LG, küresel akıllı telefon piyasasında çabalarının meyvelerini toplamaya başladı.

Strategy Analytics şirketinin açıkladığı verilere göre, 2012’nin ilk çeyreğinde 4.9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren LG, bu yıl aynı dönemde 10.3 milyon satış rakamına ulaşarak performansını en az iki kat artırdı. Şirketin küresel payı ise yüzde 3.2’den, yüzde 4.9’a yükseldi.
LG böylece, Huawei’yi geride bırakarak küresel piyasanın neredeyse yarısını elinde bulunduran Apple ve Samsung’un ardından üçüncü sıraya yerleşti. Buna rağmen, Huawei yüzde 4.8’lik payla yakın takibini sürdürüyor.

Wall Street Journal’a yorumda bulunan Sanford C. Bernstein şirketinin analisti Mark Newman, “Küresel akıllı telefon piyasasında üçüncünün kim olduğu belirsizdi… LG, ilk çeyrekte fiyat ve model seçeneği bol Optimus telefonlarıyla yükselişe geçti. Mobil sektörde güçlenen LG, yılın geri kalanında bu yükselişini devam ettireceğe benziyor” dedi.

Newman, buna rağmen LG’nin Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan piyasalarda kendini çok az gösterdiğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN