“Ak Partiye Kaptırdığımız Oyları Geri Alacağız”

22 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
410 defa okundu.
“Ak Partiye Kaptırdığımız Oyları Geri Alacağız”

Saadet Parti’nin 24 Haziran‘da yapılacak seçim için milletvekili aday listesinin açıklanmasıyla 2. Sırada yer alan Hüseyin Eserer, “daha önceki seçimlerde baraj sorunumuz vardı, şimdi o sorun kalktı” diyerek,

“Ak Partiye Kaptırdığımız Oyları Geri Alacağız”

Saadet Partisi 24 Haziran 2018 Milletvekili aday listesinin açıklanmasıyla 2. Sırada yer alan Hüseyin Eserer, “geçtiğimiz yıllarda baraj sorunu olduğundan vatandaşlarımız bize oy vermiyordu, şimdi baraj sorunu kalmadı. Kaptırdığımız oyları geri alacağız” dedi.

Gazetemiz 40 arena Ekibine yaptığı açıklamalarında ülkemizin ve Kırşehir’imizin bir sorunu var diyerek adaylık sürecini anlatan Eserer, şöyle konuştu.

“ÜLKEMİZ BÜYÜK EKONOMİK BUNALIM GEÇİRİYOR”

Çalışmalarının ekonomik alanda olacağını söyleyen Saadet Partisi 27. Dönem 2. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Eserer, “33 senedir Kırşehir’de ikamet ediyorum.2015 yılı seçimlerinde Saadet partisi Kırşehir milletvekilliğine aday oldum. Şimdi de partimizin ve sevenlerimizin isteği üzerine 27. Dönem Milletvekilliği aday Listelerinin açıklanmasıyla 2. Sıra da yer aldım. Artık çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Bizim çalışmalarımız daha ziyade ekonomik alanda olacak. Ülkemiz büyük ekonomik bunalım geçiriyor”

“ÜLKEMİZİN DIŞ BORCU 1 TRİLYON LİRAYI AŞTI”

Ülkenin hazinesinde para yok, Şeker fabrikasını satışa çıkardılar ve O paraları hazineye geçirdiler iddialarında bulunan 2. Sıra Milletvekili adayı Eserer, “Yöneticilerimiz ülkemizde kriz olmadığını beyan etselerde halkımızı paniğe düşürmemek için söylüyorlar. Lakin rakamlar ekonomik olarak büyük sıkıntı içerisinde olduğumuzu gösteriyor. Bugün itibari ile ülkemizin dış borcu 1 trilyon lirayı aştı. Hane halkının borcu 400 milyar lirayı aştı ve neticede acil olan ödenmesi geren yaklaşık 241 milyar lira var. Baskın bir seçim yapılıyor, bu baskın seçimin nedeni de ülkenin hazinesinde para yok. Şeker fabrikalarımızı satışa çıkardılar, O paralar hazineye geçti. Hazineden seçim yardımı alarak baskın seçimi yapıyorlar. Bu da Türkiye’nin ekonomisinin bittiğini, tükendiğini gösteriyor”

“ŞEKER FABRİKALARINI SATARAK SEÇİME GİDEN BİR ÜLKE, NE KADAR AYAKTA KALABİLİR”

Şeker fabrikalarını satarak seçime giden bir ülke ne Kadar ayakta kalabilir. Onun takdirini halkımıza bırakıyorum. Kırşehir’in birçok sorunu var. Kırşehir’in ve Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri işsizlik. Şu anda nüfusumuz genç bir nüfus. Bu nüfusmuzun %11-12’lik bir kısmı işsiz. Oran olarak bakıldığında yaklaşık 3,5 milyona tekabül ediyor. Bu bilinen resmi kaynaklarda ki işsizlik, birde gizli işsizlık oranı var. Gençleri 3-5- 6 ay geçiçi bir işte çalışıyorlar. Ama sağlam devamlı ailesine ekmek götürebilecek bir işleri yok. Ama hala işsizliğe çözüm bulunmuş gibi gösterilmeye çalışıyor. 3.5 milyon civarında işsizimiz var. Ülkenin en büyük zenginliği olan, özellikle üniversite bitiren diplomalı gençlerimiz büyük bir bölümü iş bulamıyor”

“RANT EKONOMİSİ DEĞİL ÜRETİM EKONOMİSİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ”

“bu seçim diğer seçimlerden çok daha farklı olacak. 16 seneden beri iktidarda olanlar her ne kadar ülkemizi güllük gülistanlık gösterselerde ülkede ekonomik olarak üretim yapılmıyor. Üretimi olmayan bir ülke ayakta duramaz. Allah nasip ederde biz meclise giripte iktidara gelirsek bizim temel hedefimiz üretime yönelik olacak. Üretimi arttıracağız. Biz rant ekonomisi değil üretim ekonomisine ağırlık vereceğiz”

“BARAJ SORUNUNDAN ÇOK KAYBA UĞRADIK”

“Oylarımızda büyük bir kayıba uğradık. Daha önceki yıllarda yapılan seçimlerde baraj endişesi vardı, bu baraj endişesinden dolayı seçmenlerimizin bir kısmı kazanamaz diye partimize oy vermiyorlardı. Ama artık şimdi baraj sorunu kalmadı. Baraj sorunu ortadan kalktığı için seçmenlerimizin önemli bir kısmının geri döneceğini düşünüyoruz”

“TÜKETİCİLERİN 2017’DE KREDİ KARTINA ÖDEDİKLERİ LİMİT AŞIMI FAİZLERİNİN TOPLAMI 34,3 Milyar DOLAR”

Bankaların kredi kartı faizlerinden 11 Milyar Dolar Ciro elde ettiğini Söyleyen Saadet Partisi 27. Dönem Milletvekili adayı Eserer, “Ülkemizin ekonomik sıkıntıları alt safhada. Tüketicilerin 2016 yılında Kredi kartına ödedikleri limit aşımı faizlerinin toplamı kaynaklardan aldığım bilgiye göre, 33,3 Milyar Dolar. 2017’de 34,3 Milyar Dolar, Limiti aşan faiz. Bankalar kredi kartı faizlerinden 11 Milyar Dolar Ciro elde etmişler. Dış borcumuz 1 Trilyonu aştı. 400 Milyar Doların üzerinde İç Borcumuz var. Her yıl artarak faiz ödüyoruz. Bu yıl 2018 yılında ödenmesi gereken 70 Milyar Küsür faiz var. Yatırım yaptıklarını söylüyorlar. Belki de ülkemizin yöneticilerinin yapmış oldukları yatırımların toplam tutarı senelik 70 Milyar. Ama bunu küresel faizlere götürüyorlar yatırıyorlar. Küresel sermayeye faiz ödeyeceklerine, üretime yönelik, ekonomi olarak faaliyetlerde bulunsalar, Ödeyeceğimiz faiz ülkemizde kalır. Hem de onlara ödeyeceğimiz ekstra paralarla biz ülkemizi kalkındırabiliriz”

 “İNSANLARIMIZIN ÖNEMLİ BİR KESİMİ FAKİRLEŞTİRİLİYOR VE YOKSULLAŞTIRILIYOR”

“Bütçedeki cari açığı her ay artıyor. Ülkemizin üretimi ve ekonomisi olmadığı için hep ranta dayalı sermaye belli bir kesimin eline aktarılıyor. İnsanlarımızın önemli bir kesimi fakirleştiriliyor ve yoksullaştırılıyor. Vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşmaya mahkûm ediliyor. İnsanların büyük bir kısmı iş bulamadığından sosyal yardımlarla geçimlerini temin etmeye çalışıyor. Genç nüfusu olan bir ülke için bunlar olmaması gereken şeyler. Neden gençlerimizin geleceği düşünülmüyor, bu gençlerimiz için iş kapıları aralanmıyor. Neden iş sahaları, istihdam sahaları açılmıyor. İnşallah biz iktidara geldiğimiz zaman Ekonomik olarak üretim ekonomisine geçeceğimiz için bu gençlerimize İstihdam sağlayabilmek için elimizden gelen azami gayreti göstereceğiz. Bütün gayretimiz ve çabamız bu. Önemli olan ülkemizin huzur ve mutluluğu. Ülkemizin içinde ailelerimizle, ülkemizde ve insanların Saadetini istiyoruz. Bütün gayretimiz çabamız bu” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN