AK PARTİNİN EZİCİ ÜSTÜNLÜĞÜ

3 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5679 defa okundu.
AK PARTİNİN EZİCİ ÜSTÜNLÜĞÜ

saİt-bey-700x935(1)

7 Haziran seçimlerinin ardından beş ay gibi kısa bir süre gemcesine rağmen vatandaş  istikrar istiyorum diyerekten Kırşehir Türkiye ortalamasını vermiş oldu. Seçim sonuçları ülkemize ve Halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Milli iradeye saygı duyulacak. Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu Balkon konuşmasında ne dedi, bu halk kazandı kimse kaybetmedi tüm 78 Milyonu kucaklayacağız dedi.

Geçtiğimiz günlerde sayın Bülent Arınç ne demişti? Halk bizi yüzümüze hafif bir şaplak vurdu kulağımızı hafiflen çekti bak bu uyarımı dikkate almazsan sen i daha beter ederim demişti. Evet Ak Parti bu uyarıyı dikkate alarak Türki yenin her yerinde olduğu gibi Kırşehir dede birleştirici kendiyle barışık tüm tarafları kucaklayıcı hemşerisine Arkadaşına eşine dostuna söz verdimi mutlaka yerine getiren gecesini gündüzü nede katarak projeci iki dönemde millet vekilliği yapmış Mikail Arslan’ı tekrar aday olması büyük ölçüde dengeleri değiştirdi. Kamu oyu anketlerini altüst etti.Diğer tarafta Milletvekilliği devam eden Her şekilde Kır şehri ön plana çıkaran herkesin yardımına koşan  Av. Salih Çetinkaya, iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Yaşar Bahçeci çiçeği burnunda ne olduğunu anlamadan 7 Haziran seçimlerine Bir milletvekilliğini MHP Kaptırıp sonra dokuz puan artışla büyük başarı elde eden Mustafa Kendirli Kadın Kollarıyla Gençlik Kollarıyla adeta şehri baştan yaratan çalışmalarıyla bu zafere ortak oldular genel merkezin takdirini aldılar.

MHP’nin çöküşü  42.000 oydan  32.000 oya düşmesi  on bin oy kaybı başlı başına bir hezimet, bir yenilgi , bir aymazlık. Ne oldu da bu kadar oy kaybetti?  Yıldırım Hocam aslında sen kaybetmedin, Genel Merkez kaybetti! Her şeye hayır diyen bir yapıya sahip hatta ve hatta CHP Genel başkanı  başbakan sen ol demesine rağmen kendini HD’ye formatlayan bir genel başkan kaybetti. Kaman MHP’nin kalesi derlerdi ne oldu? Ben defalarca yazdım. Kaman Belediye başkanı hep kendine çalışıyor, Kaman’a hiçbir faydası yok, çıkartmış olduğu imar yasasıyla Kamanlının nefretini kazanıyor diye. Doğal gazı getirtmeyerek Kamanlıyı zehirliyor, öldürüyor demiştik ama dinleyen olmadı.

Mucur zaten Allaha emanet Ali Şahin’i ara ki bulasın.

MHP İl ve İlçe teşkilatı esnaf gezmelerinde Ahi Çarşısının birinci, ikinci katına uğrarlar, hal hatır sorarlar, Bodrum katta ve üst katlarda kimler var bilmezler. Ziyaretlere gittik mi gittik, vardık mı vardık. Formaliteler yerini bulmuş olur.

40 Arena Gazetesi olarak zaman zaman yolda karşılaştığımızda yada telefon ettiğimizde bazı MHP’lilere yada Yıldırım Hocaya “Sizi Kaman ve Mucur bitirecek” demiştim ve de öyle oldu. Beş aylık dönemde bir tane basın toplantısı yapılmadı, yapmadılar neler oluyor diye soran olmadı, Kırşehir’in Bölesi de çuvalladı. Bir dört yıl daha Ak Parti 2011 Ruhu ile bir kez daha tek başına tekrar iktidara geldi.

Kırşehir de CHP mi? Siz ne sorunnnnn, ben nede yazayım. CHP’yi artık Kırşehir de kimse ayağa kaldıramaz. Kırşehir’i ne genel merkez görüyor nede il ilçe örgütü, nerde akşam orda sabah. Tutturmuş bir yol gidiyorlar bakalım.

CHP, MHP ve HDP neden seçim kaybetti? Gelecek yazımda…

 

 

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN