AK PARTİLİ ÖĞRENCİLER DARP MI EDİLDİ?

22 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
342 defa okundu.

Kırşehir’de AK Parti standı açarak seçim çalışması yapan 2 üniversite öğrencisi, 3 kişi tarafından sözlü tacizde bulunulduğu ve darp edildikleri iddiasında bulundu.

 

resized_073e3-A421195_03

Kırşehir’de AK Parti standı açarak seçim çalışması yapan 2 üniversite öğrencisi, 3 kişi tarafından sözlü tacizde bulunulduğu ve darp edildikleri iddiasıyla şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, Terme Caddesi üzerinde stant açarak “Eski Türkiye” yazılı gazeteyle seçim çalışması yapan Ş.A. ve N.T. adlı öğrenciler 3 kişinin fiziksel ve sözlü tacizine uğradı. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu alan öğrencilerden Ş.A. adlı genç kız, “Bize saldırıda bulunanlar, ‘Bu hırsızlara neden hizmet ediyorsunuz sizin beyninizi yıkıyorlar gözünüzü açın’ şeklinde konuşarak yanımıza geldiler. Bende elimdeki eski Türkiye’ye ait gazete kupürünü gösterdim. Sonra olanlar oldu” dedi. Ahi Evran Üniversitesi Organik Tarım bölümü öğrencisi Ş.A., “Gazete kupüründeki başörtüsü yasağını gösterdim. ‘Bu yasağı kaldırdıkları ve üniversitelere başörtülü öğrencileri aldıkları için bunlara hizmet ederim’ dedim. Ben böyle dedikten sonra karşımda ki kişi sinirlendi” dedi.

Kendisine sözlü tacizde bulunan kişiler hakkında şikayetçi olan Ş.A., “Gazete kupürünü görerek sinirlenen adam bana; ’50 santimlik çaput için bu insanları bana korumayın, çaput için bunları koruyorsunuz’ diyerek üstümüze yürüdü.” ifadelerinde bulundu.

Bana bu şekilde hitapta bulunan adama ‘Sen benim dini sembolüme nasıl 50 santimlik çaput dersin?’ diyerek cevap verdim. Benim cevabım üzerine yanında bulunan adam ‘başkanım’ diyerek şahsı götürdü. Daha sonrasında ise geri dönmüşler” diye konuştu.

Darp edildiğini iddia eden N.T. ise Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu alarak şikayetçi oldu.

Darp olayına karıştığı iddia edilen kişiler ise darp yapmadıklarını, kendilerine iftira edildiğini söyledi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN