Ak Parti’de Temayül Yoklaması, İyi Parti’de ‘Akşener’ Heyecanı!

5 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
703 defa okundu.
Ak Parti’de Temayül Yoklaması, İyi Parti’de ‘Akşener’ Heyecanı!

Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Siyasetin nabzı her geçen gün artarken Ak Parti’de Temayül Yoklaması, İyi Parti’de Akşener Heyecanı yaşanıyor.

Ak Parti’de Temayül Yoklaması, İyi Parti’de ‘Akşener’ Heyecanı!

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine adım adım yaklaşılırken Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Siyasetin nabzı artmaya başladı. 81 ilde olduğu gibi Kırşehir’de de kendini gösteren Siyasetin nabzı yükselirken, vatandaşlar tarafından heyecanlı bekleyiş sürüyor. Seçmen listelerinin askılara çıktığı, 100 Bin İmzaya ulaşabilmek için imza kampanyalarının sürdüğü, Ak Parti’de Temayül Yoklaması heyecanının yaşandığı ilimizde, Partililer, 24 Haziran Genel Seçimlerine tempolu girmeye hazırlanıyor. 24 Haziran seçimi için, Bu denli temponun yaşandığı ilimizde, vatandaşlar “baş döndüren siyasi trafik yaşanacak gibi” ifadelerine yer veriyor.

“CUMHURBAŞKANLIĞI” VE “27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ” GENEL SEÇİMLERİNİN “ERKENE” ALINMASIYLA “KIYASIYA YARIŞ” BAŞLADI

3 Kasım 2019 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin erkene alınmasını talep eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin “seçim hakkını erkene alınmasından yana kullanacağını, fazla uzamasına gerek olmadığını ve kaosa oynayanların oyunlarını bozmanın şart olduğunu” dile getirmişti. Erken seçim tarihinin Malazgirt Zaferi ve Büyük Taarruzun Yıl Dönümü olan 26 Ağustos tarihini veren Genel Başkan Bahçeli’nin bu erken seçim çağrısının ardından düzenlenen toplantı sonucunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Kasım 2019 yılında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin 24 Haziran’da yapılacağını açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması gündeme bomba gibi düşerken, ülke siyasetinde baş döndürücü bir siyaset trafiği yaşanmanın sinyali yaşanmıştı. Erken seçim kararının ardından, partilerde Cumhurbaşkanı adaylığı ve milletvekilliği aday adaylığı için çalışmalar start vermiş ve kıyasıya bir yarış başladı. Aday adaylığı başvurularının başlamasının ardından ilimizde en büyük hareketliliğin olduğu iki parti ise AK Parti ve İyi Parti oldu.

AK PARTİ’DE TEMAYÜL HEYECANI YAŞANIYOR

24 Nisan’da başlayan aday adaylığı süreci 2 Mayıs’ta sona ermiş ve Ak Parti’den 18’i erkek, 3’ü kadın olmak üzere 21 aday adayı milletvekilliği için başvurusunu yaptı. Başvuruların tamamlanmasının ardından aday adayları seçim çalışmalarına start verirken, Bugün ise AK Parti cephesinde, temayül heyecanı yaşanıyor. Bugün saat 10:00 ile 16:00 saatleri arasında düzenlenecek temayül yoklaması, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecek. Temayülde yaklaşık bin 780 kişi oy kullanacak.

İYİ PARTİ’DE DE MERAL AKŞENER HEYECANI

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin en çok konuşulan partilerinden biri olan ve Genel Başkanlığı’Meral Akşener’in yaptığı İyi Parti, İlimizde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayarak seçim hazırlıkları İmza kampanyaları Tüm hızıyla devam ediyor.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN