AK Partide ‘de ‘Fethullah Gülen’ hazırlığı: Teşkilatlara Operasyon başlıyor

4 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
506 defa okundu.
AK Partide ‘de ‘Fethullah Gülen’ hazırlığı: Teşkilatlara Operasyon başlıyor

indirAKP MKYK’de partide cemaatle bağlantısı olan kişilerin tasfiyesi için ‘inceleme’ kararı verildi. İstanbul Barosu avukatlarından Burak Bekiroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak eski bakanlar Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç ve Sadullah Ergin hakkında “FETÖ Silahlı Terör Örgütü yöneticiliğinden” suç duyurusunda bulundu.

İlimiz Kırşehir’inde bulunduğu Ak Parti, Ak Parti Kırşehir İl, İlçe, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyelerininde olabileceği düşünülerek çalışma ortamında olunacağı bilgisi iletildi. konuya ilişkin olarak AKP MKYK’de parti teşkilat ve belediye başkanlarından cemaatle bağlantısı olan kişilerin temizlenmesi için ‘inceleme’ kararı verildi. AKP MKYK, darbe girişiminin ardından ilk kez toplanarak, cemaatin askeri ve emniyet içindeki silahlı unsurlarının büyük oranda temizlendiği, bir daha bir girişimin yapılmasının zor olduğu, ancak suikast riskinin devam ettiği değerlendirmesi yapıldı. Cemaatin finans sistemi üzerinde sıkıntı yaratabileceği belirtilirken, “Özellikle yurtdışı bağlantılarıyla iş dünyası bağlantılarının iyi incelenmesi gerekiyor.

Teşkilatlara operasyon

Teşkilat ve yerel yönetimler başkanlıkları, cemaatle bağlantısı olan il ve ilçe başkanları, belediye başkanı, belediye meclisi üyelerinin belirlenmesi için çalışma başlatıldığı, bir sonraki MKYK toplantısına bir rapor sunulacağı bilgisini verdi. Bazı üyeler, kamuda tasfiye yapılırken suçsuz insanların mağdur edilmemesi gerektiğini belirtti. Başbakan Yıldırım, bu tür duyumların ilgili bakanlıklar ve Başbakanlığa bildirilmesini istedi.

Toplantı sonrası basın toplantısı düzenleyen parti sözcüsü Yasin Aktay, darbe girişimi sonrası, parti yönetimi, MYK ve hükümette bir revizyona gidilip gidilmeyeceğinin sorulması üzerine, “Böyle bir konu şimdilik gündemde yok, şu an için bir revizyon yok” dedi. Partide cemaatle bağlantılı kişiler olup olmadığının sorulması üzerine Aktay, “Partimiz içinde de bir çalışma yapılıyor. Ancak prensibimiz, birisinin kardeşi, birisinin akrabası diye birilerini mağdur edecek ve birilerini töhmet altında bırakacak değiliz. Ama bu bireyler arasında yani kardeşler arasında bu suçun irtikabında, terör örgütüne mensubiyet irtikabında eğer bir ortaklık, dayanışma ve yardımlaşma varsa o kişiler hakkında işlemler yapılır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN