AK PARTİ TEŞKİLATINDAN BAYIR-BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ELİ

14 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
282 defa okundu.
AK PARTİ TEŞKİLATINDAN BAYIR-BUCAK TÜRKMENLERİNE YARDIM ELİ

20160114_125445AK Parti Kırşehir il ve ilçe teşkilatları, Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile Suriye’de yaşayan Bayır Bucak Türkmenlerine yönelik 10 günlük yardım kampanyası başlattı.

​            AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Hatay’ın güneyindeki Bayır-Bucak Türkmenlerinin son dönemde bir katliam eşiğinde hayatlarını devam ettiklerini belirterek, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile yardım kampanyamızı başlattık. Allah izin verirse kampanya kapsamında ciddi yardımlar toplayacağız. Kırşehirli hemşerilerimiz zaten bu tür yardımlara her zaman duyarlı olmuştur. Biz inanıyoruz ki Kırşehir’li hemşerilerimiz yine her zamanki gibi ellerinden gelen desteği sonuna kadar verecektir. Bizlerde parti teşkilatı ve üyeleri olarak var gücümüzle yardım kampanyası için çalışacağız” dedi.

Yardım kampanyası kapsamında özellikle kuru bakliyat, bebek maması ve bebek bezine dikkat çekildiğini belirten İl Başkanı Kendirli, “Konserve, kuru gıda, Çocuk bezi ve hijyenik malzemeleri, Tıbbi malzemeler, giysi, ayakkabı, Tekerlekli sandalye, ortopedi malzemeleri, çocuk maması ve battaniye gibi şeyler önceliklidir. Oradaki kardeşlerimizin en çok ihtiyaçları olduğu şeyler bunlar. Yardım kampanyamız İş Bankası önü anıt meydanında 11 Ocak 2016 tarihi itibari ile başlamıştır 17 Ocak 2016 Pazar akşamına kadar devam edecektir.

İl Başkanı Kendirli Kampanya kapsamında Suriye’de yaşayan Bayır-Bucak Türkmenlerine bir nebzede olsa yardım etmek istiyoruz. Allah izin verirse onlara Kırşehir’den son derece verimli bir yardım göndereceğiz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN