Ak Parti Teşkilatı Proje Tanıtım Toplantısında Bir Araya Geldi

15 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2299 defa okundu.
Ak Parti Teşkilatı Proje Tanıtım Toplantısında Bir Araya Geldi

DSC_2039Kırşehir Ak Parti Milletvekili Salih Çetinkaya ve Milletvekili Adayı Mikail Arslan proje tanıtım toplantısında vatandaşlarla buluştu.

Yaklaşan 1 Kasım seçimleri için çalışmalarını sürdüren AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mikail Arslan dün düzenlenen kahvaltıda Kırşehir basını ve vatandaşlarla bir araya geldi. proje tanıtım toplantısında gerçekleştirecekleri projelerden bahseden adaylar öncelikle milli takımımızın göstermiş olduğu başarıyı kutladılar. Tanıtım toplantısında konuşmasını yapan Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya : ” Bugün Hicri Yılbaşı öncelikle Hicri Yılbaşınızı buradan kutluyorum ve cumartesi günü Ankara ‘da yaşanan faciada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum.Burada bugün 1 Kasım seçimlerinden sonra yapacağımız projelerimizden bahsetmek istiyorum. Herkes yapacakları projeleri anlatıyor ama iş başa düşünce icraat yok. Biz öyle yapmayacağız ,verdiğimiz sözlerin her zaman arkasındayız. Biz sloganımızda da olduğu gibi İlk Günkü Aşkla Hep Birlikte diyerek yolumuza devam ediyoruz ve bu sevdamızdan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz.

Asgari ücret  1.300tl olacak. bizde herkes gibi 2.000 tl yapacağız diyebilirdik ama bunlar için belli koşullar var.Emekliye yıllık 1.200 tl zam vereceğiz. Aynı zamanda esnaflarımıza kredi konusunda destek olacağız. Başka şehirlerden üniversitemize gelen öğrencilerin yaşadıkları yurt sorununu ortadan kaldıracağız. ilk işe girecek olan gençlerimize bir yıllık maaşını biz vereceğiz. aynı zamanda yeni evlenecek olan çiftlerimize çeyiz yardımında bulunacağız. Ailelere yardımcı olmak amacıyla da ilk çocuğa 300, ikinci çocuğa 400, üçüncü ve diğer çocuklara ise 600 tl hediye edeceğiz.” ifadelerini kullanarak katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkürlerini bildirerek sözlerine son verdi.

Salih Çetinkaya’dan sonra proje tanıtım toplantısında gerçekleştirecekleri projelerden bahseden Mikail Arslan:” Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. lafı fazla uzatmadan seçimden sonra gerçekleştireceğimiz projelerin birkaçından bahsedeceğim. ilk olarak şehiriçi tramvay hattını şehrimize getireceğiz. Ulaşım konusunda  gerekleştireceğimiz çalışmalarımızla vatandaşlarımızı rahatlatacağız. ilimizde bir Askeri Acemi Er Eğitim Birliğinin konuşlandırılması için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Uygulama çalışmaları sürdürülmekte olan Yamula Barajı Sulama Projesini hızlandıracağız. İlk su bırakma işleminin 2017 yılında gerçekleşmesini,2020 yılında ise projenin tamamlanmasını hedefliyoruz.  Bu proje ile Mucur,Boztepe,Çiçekdağı ilçelerimizde toplam 67 bin dönüm arazi sulanabilecek. Cephe tasarımı projesiyle tarihi Kırşehir Çarşısı kendi ruhuna uygun bir görünüm kazanırken, Bedesten projemizle kendi tarihi ve kültürel birikimimizi yaşatan yeni bir çarşıya sahip olacağız.İkizarasında  Kentpark’ın bittiği noktadan yeni terminalin bulunduğu noktaya kadar yeni bir Doğa Park yapacağız. Konya ve Diyarbakır’dan sonra en çok Güneş alan il olan Kırşehir’de sürdürülebilir enerji üretimine katkı sunmak üzere Güneş Tarlaları kuracağız ve bu yolla yeni istihdam alanları açacağız.” diyerek toplantıyı sonlandırdı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN