“AK Parti, OHAL’in ismini kaldırırken, cismini Türkiye’nin gündeminde tutacak formül buldu”

20 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
773 defa okundu.
“AK Parti, OHAL’in ismini kaldırırken, cismini Türkiye’nin gündeminde tutacak formül buldu”

OHAL’in adı kalkıyor diyen CHP İl Başkanı HACI Tanrıbuyurdu, “AK Parti OHAL’in ismini kaldırırken, cismini Türkiye’nin gündeminde, sosyal hayatında, kamu yönetiminde tutacak formül buldu”.

“AK Parti, OHAL’in ismini kaldırırken, cismini Türkiye’nin gündeminde tutacak formül buldu”

OHAL’ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Patisi İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, “İktidar Partisinin önce karşı çıktığı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ısrarla dile getirdiği, daha sonra hem kamuoyunda seçmen nezdinde hem piyasalar nezdinde bir beklentinin ortaya çıkması üzerine seçim sathı mahallinde verdiği sözü tutar görünüyor. OHAL’in adı kalkıyor, Adalet ve Kalkınma Partisi OHAL’in ismini kaldırırken, cismini Türkiye’nin gündeminde, sosyal hayatında, kamu yönetiminde tutacak formül buldu. Avrupa’nın gelişmiş demokrasilerinin olumlu örneklerini görmezden gelenler hatta onların uygulamalarını seytanlaştıranlar Fransa’nın OHAL’daki bazı hükümlerini kalıcı hale getirmesini savunuyorlar. Bugün akşam kendiliğinden kalkacak OHAL’i, yarından itibaren komisyon gündeminde tutup, ardından da meclis gündemine getirerek, 3 yıl süreyle uzatmayı planlıyorlar. 3 ayda bir uzatılan OHAL’i 3 yıl uzatacaklar” ifadelerini kullandı.

“KİŞİNİN ÖZGÜRLÜKLERİ ELİNDEN ALINIYOR”

Tanrıbuyurdu, “Cumhurbaşkanı Kararnameleri ile ilgili olarak ise Özel, “üst tondan yapılan kararnameyle, aslında herhangi bir yönetmelikle, genelgeyle işler Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile yapılıyor. Bu da kişilerin Danıştay’a, idari mahkemelere başvurmasını engelliyor. Kişilerin kendi hakkını aramasının özgürlükleri elinden alınıyor” değerlendirmesini yaptı.

“KABUL EDİLEBİLİR DURUM DEĞİL”

Devlet Denetleme Kurulu’nun 12 Eylül ürünü olduğunu kaydeden Tanrıbuyurdu, ” Kenan Evren ‘in cesaret edemediği, bir tarafında yargı diğer tarafına rapor mekanizmasını koyduğu kendi için istemediği yetkileri çıkaran bir Cumhurbaşkanı var. Kabul edilebilir durum değil” diye konuştu. Özel, bedelli askerlik konusunda, “Bedellinin Meclis’ten geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Söz verildi, verilen sözün tutulması gerekir. Muazzam bir yığılma var. 16 yıldır ülkeyi yönetiyorlar ama askerlikle iIgili kalıcı bir çözüm bulamadılar. İnsanlar gelecekle ilgili planlamalarını yapamıyorlar. İtirazlarımız var, parası olana tezkere” şeklinde konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On