AK Parti Kırşehir İl Başkanından Duygusal Veda

13 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2844 defa okundu.
AK Parti Kırşehir İl Başkanından Duygusal Veda

Salih Çetinkaya'dan Başbakan Davutoğlu'na destek

 

AK Parti 5. olağan kongresi ile görevi Mustafa Kendirli’ye devreden İl Başkanı Salih Çetinkaya, duygusal bir konuşma ile partililerine veda etti.
AK Parti
 5. olağan kongresi ile görevi Mustafa Kendirli‘ye devreden İl Başkanı Salih Çetinkaya, duygusal bir konuşma ile partililerine veda etti.

İl Başkanı Çetinkaya, kongre salonunda yaptığı konuşmada ‘Makamlar ebedi değildir. Biz bir makamın başka birine nasıl devredildiğinin edebini gördük’ dedi.

Çetinkaya konuşmasında, “AK Partinin kuruluşundan beri başladığımız yolculuğumuz devam ediyor. Her kademesinde yer aldığım partinin şimdi il başkanlık görevini bırakıyorum. Allah’a hamd olsun kuruluşundan bu yana hep beraber yürüdük ve şükrediyoruz. Konjektür olarak ileriki dönemde hiç denk gelmeyecek bir takvimle baş başa kaldık. Yerel seçimler, genel seçimler, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ve referandum da hep dava adamı olarak görevde yer aldım. Samimi olarak çalışmalar yürüttüm. Siyaset uzun soluklu bir iş, parti ve lider olarak hep kazandık kazanmaya da devam edeceğiz” dedi.

RABBİM BİZİ HİÇ MAHCUP ETMEDİ

İl Başkanı Çetinkaya, Allah’a her zaman hamd ettiklerini belirttiği konuşmasında, “Tarih bizleri her zaman dik duruşumuzla birlikte hatırlayacak. Siyasi tarihe her zaman şahitlik yapmayı Allah bizlere nasip etti. Cumhurbaşkanımızı uğurlarken, Başbakanımız görevi devralırken oradaydım. Önemli makamların nasıl teslim edileceğini tüm dünyaya bizler gösterdik. Bizden öncede makamlar kaçarcasına ve ayrılırcasına suçlu gibi teslim edildi. Bizler bu makamlara milletin karşısında olanlara rağmen bizler mücadeleye ve kazanmaya devam edeceğiz. Darbe planları ile birlikte de hiçbir zaman geri adım atmadık. ‘Hayaldi gerçek oldu’ sloganı ile çalışmalarımızı bir bütün olarak yürüttük. Gönül köprüleri kurarak hiç kimseyi incitmedik. Tek temennim Allah’dan bize taşıyamayacağımızın üstünde yük yüklememesi oldu. Benden önce görev alan herkese teşekkür eder yeni il başkanımızın da emrinde olacağımız taahhüt ediyorum. Her makamın mutlaka bir sonu var .Çalışma sürem boyunca birlikte yol yürüdüğüm eşim Seyhan hanıma çocuklarıma bütün yükü sırtlandıkları için teşekkür ediyorum. Son dört yılda omuz omuza çalıştığım ve çalışmaktan onur duyduğum Belediye Başkanım Yaşar Bahçeci‘ye teşekkürü ve çalışma azmine teşekkür ediyorum. ‘Her gün bir yerden göçmek iyi iken her gün bir yere konmak ne hoş’ şeklinde veda etti. Partililerden helallik istedi, ileyen il başkanı bundan sonrası için nasip ne ise o olur dedi.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN