Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli 1O Kasım Mesajı Yayınladı

9 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli 1O Kasım Mesajı Yayınladı

RESİM 2Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, 10 Kasım Atatürk‘ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayınlandı.

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli 10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Atatürk Haftası sebebiyle mesaj yayınladı. Mustafa Kendirli mesajında, Cumhuriyetin kurucusu, bağımsızlığın mimarı Mustafa Kemal Atatürk‘ün ölümünün 77’inci yılında özlemle, sevgiyle ve saygıyla anıldığı kaydetti. Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli  mesajında:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk‘ü aramızdan ayrılışının 77. yıl dönümünde, özlemle, sevgiyle ve saygıyla anıyoruz. Kurtuluş Savaşı’na liderlik eden Atatürk başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılaplarıyla tarihin akışını değiştiren büyük liderler arasında hak ettiği yeri almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti‘ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmesi ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır. 10 Kasım, milletimiz için Atatürk‘ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Milletimiz hiçbir zaman Atatürk‘ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk sonsuza kadar Milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Türk milleti, sarsılmaz bir inançla sahip çıktığı ve koruduğu cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azim ve kararlılığındadır. Kökleri üzerinde yükselen ülkemiz, bir dünya gücü olarak bir yandan devraldığı cumhuriyet mirasına sahip çıkıyor, bir yandan da cumhuriyet ideallerine bağlı kalarak her geçen gün daha güçlü ve gelişen bir ülke olma yolunda emin adımlarla yürüyor.    Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN