AK PARTİ İL BAŞKANI KENDİRLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

22 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
506 defa okundu.
AK PARTİ İL BAŞKANI KENDİRLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

 

 

AW481936Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, yarın gece kutlanacak Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Bu gecenin İslam’ı tam manasıyla anlamak ve şuurlanmak için bir fırsat olduğunu belirten Kendirli, mesajında, ”Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) doğum yıldönümü idrak ettiğimiz bu gece vesilesiyle herkesi Peygamber efendimizin örnek hayatını ve mücadelesini yeniden hatırlamaya davet ediyorum. Bu müstesna geceler hepimiz için birer fırsattır. Peygamber efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hakim kılmak için çalışmalıyız. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında, kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu ancak O’nun rehberliği ile mümkün olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Müslüman olma şerefinin aynı oranda vebal ve sorumluluk gerektirdiğine işaret eden Ak Parti İl Başkanı Kendirli, şunları kaydetti:

”Böyle bir peygamberin ümmeti olmak bir insanın sahip olabileceği en büyük şereftir. Kendimizi kurtarmak yetmez. Bir Müslüman olarak bütün insanlığı kurtarmakla mükellefiz. Huzur, barış, refah ve adalet dolu bir saadet dünyasını kurmakla yükümlüyüz. Hayra motor, şerre fren olmalıyız. Yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti, kaosun yerine huzuru, kavganın yerine kardeşliği hakim kılmak için gece gündüz çalışmalıyız.

Bu gece günahlarımızın affı için dua edelim. Bu gece O’na layık bir ümmet olabilmek için dua edelim. Cenab-ı Hakkın bizlere, İslam aleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak şuur ve gücü vermesi için dua edelim.

Dünyanın bütün mazlum ve mağdurlarının kurtuluşu için dua edelim. Güçlünün değil haklının hakim olduğu bir dünya için dua edelim. Bu temenni ile milletimizin ve İslam aleminin mübarek Mevlit kandilini kutluyor, bu müstesna gecenin hayırara vesile olmasını diliyorum.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN