AK PARTİ İL BAŞKANI KENDİRLİ TEŞEKKÜR ETTİ

30 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
455 defa okundu.
AK PARTİ İL BAŞKANI KENDİRLİ TEŞEKKÜR ETTİ

ak-parti-il-baskani-mustafa-kendirli-7083211_x_300

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, temayüle katılan bin 250 kişiye teşekkür etti.  

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli temayüle katılan sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Geçtiğimiz haftalarda parti teşkilatlarında temayül yoklaması yapan AK Parti, önceki hafta sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik temayül yoklaması yaptı.

23 Mart Pazartesi günü ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların temsilcileri ile yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla temayül yoklaması gerçekleşti. Şahmeran Düğün Salonu’nda yapılan temayül yoklaması hakkında açıklamalarda bulunan İl Başkanı Mustafa Kendirli, Kırşehir’de yapılan temayül yoklamasına sivil toplum kuruluşları yönetimlerinin katılımlarının beklenenin üzerinde olduğunu söyledi ve gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Sadece AK Partili değil, tüm parti mensuplarının da temayüle katıldığını ve demokrasinin zenginliği olarak verimli bir çalışmanın gerçekleştiğini vurgulayan İl Başkanı Mustafa Kendirli; “Türkiye genelinde temayül yoklaması yapıldı. Sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların yönetim kurulları Türkiye genelindeki oylamalara katıldılar. Mevcut aday adayları ile ilgili ilin milletvekili sayısı kadar istedikleri kişileri, yani kimin milletvekili olmasını öngördükleri kişileri yazdılar. Bizim toplam 17 aday adayımız var. Bunların içinden iki tanesini yazdılar. Bu yöntem, ilimizde de olumlu karşılandı. Bizim beklentimizin üzerinde bir katılım sağlandı. Bu da bizi gerçekten çok sevindirdi. Çünkü aday adaylığı sürecinde partimizi eleştirel noktada bazı şeyler söyleniyordu. AK Parti sadece Genel Merkez’de, teşkilatlarının temayül yoklamasını bile çok dikkate almadan aday belirleme sürecinde, Genel Merkez karar veriyor diye söyleniyordu. Ama öyle değil. Bizim partimiz hem bizim teşkilatlarımızın temayüllerini, hem de sivil toplum kuruluşlarının temayüllerini uyguladı. Bu teknik daha önce farklı şekilde yapılıyordu. Sivil toplum kuruluşlarının başkanlarından görüşler alınıyordu. Şimdi yaptığımız ise daha tabana yayan bir çalışma oldu. Bana göre çok da verimli oldu. Katılan herkese, bütün sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Sadece bizim partililerimiz katılmadı. Bu da demokrasimizin bir zenginliği oldu. Herkes hevesle ve istekle katıldı. Bu da bizi çok sevindirdi.” açıklamalarında bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN