AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Kırşehir’de gündemi değerlendirdi

6 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
564 defa okundu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Kırşehir’de gündemi değerlendirdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ilimize gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu ve gündemi değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Kırşehir'de gündemi değerlendirdiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ilimize gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu ve gündemi değerlendirdi.

“Kendi güçleriyle, varlıklarıyla kendi tezleriyle iktidara gelemeyeceklerini biliyorlar.

Kendi saadetlerini bizim felaketimiz üzerine kurmaya çalışıyorlar ama ben partimi tanıyorum, bizim partimizde genel başkanlık, başbakanlık yapabilecek bir düzine adam bulabilirsiniz, çok sayıda insan var”

“Sayın Gül de dahil olmak üzere bu camia kendi içinden en doğru olan kararı verecektir, çıkaracaktır”

“Vatandaş sizi al aşağı etmek isterse veya vatandaş tercihini sizden yana kullanmak istemezse siz devletin hepsini seferber etseniz beş para etmez”

“Dün itibariyle yapılan 12 anketin ortalamasını söyleyeyim. 12 anketin hepsinde birisi hariç Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranı yüzde 54 ve üstündedir”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti’de Genel Başkanlık konusunda kavga çıkmasını isteyenlerin olduğunu belirterek, “Kendi güçleriyle, varlıklarıyla kendi tezleriyle iktidara gelemeyeceklerini biliyorlar.

Kendi saadetlerini bizim felaketimiz üzerine kurmaya çalışıyorlar ama ben partimi tanıyorum, bizim partimizde genel başkanlık, başbakanlık yapabilecek bir düzine adam bulabilirsiniz, çok sayıda insan var” dedi.

Çelik, ziyaretlerde bulunmak amacıyla geldiği Kırşehir’de, Belediyenin Ağalar Konağı Sosyal Tesisleri’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çelik, bir gazetecinin, “Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti’nin başına büyük ihtimalle Abdullah Gül’ün geçeceğini söyledi. Bu konuda sizin düşünceniz nedir” sorusu üzerine şunları söyledi:

“Daha önce benim de parti sözcüsü olarak, Arınç’ın Hükümet Sözcüsü olarak partimizin ikinci adamı Mehmet Ali Şahin Beyin, Beşir Atalay’ın ve birçok arkadaşımızın bu konuda ifadeleri var.

Biz şu anda bu meseleyle meşgul değiliz.

Biz 10 Ağustos’ta Allah nasip ederse Başbakanımızı nitelikli bir çoğunlukla cumhurbaşkanı seçmekle mükellefiz.

Böyle bir angajmanımız var, bunun için seferber olmuş durumdayız.

Halkımızdan büyük bir teveccüh var, inşallah kazasız belasız huzur içinde ve birinci turda bu işi bitireceğiz.”

Çelik, “2002’de 363 milletvekilini aldık,

Abdullah Gül 58. hükümetin Başbakanı oldu, Başbakan Siirt’ten milletvekili seçildiği gün Abdullah Gül istifa etti, 58. Hükümet düşmüş oldu ve Başbakan geldi hükümetini kurdu.

2007’de dediler ki ‘cumhurbaşkanlığı kavgası çıkacak’ oradan da bir kavga çıkmadı çok şükür. Başbakanımız çıktı ‘bizim cumhurbaşkanı adayımız Abdullah Gül kardeşimdir’ dedi ve Abdullah Bey de şanla, şerefle kendisine ve Türkiye’ye yakışan bir cumhurbaşkanlığı yaptı” diye konuştu.

Çelik, seçim anketlerindeki son durumun sorulması üzerine dün itibariyle 12 anketin ortalamasında birisi hariç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranının yüzde 54 ve üzerinde olduğunu vurguladı.

Sadece bir araştırma şirketinin anketinin Erdoğan’ı yüzde 50’nin altında gösterdiğini ifade eden Çelik, “Bu araştırma şirketine de ilk günden itibaren hiçbir zaman itibar etmedik, onlarla çalışmadık, onların derdinin de ne olduğunu biz biliyoruz, yani kredibilitesi olan bir araştırma şirketi değil” diye konuştu.

Anketlerde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun oyunun yüzde 35 ile 38 arasında değiştiğini, Selahattin Demirtaş’ın oyunun ise yüzde 6 ile 8,5 arasında veya 8 arasında gidip geldiğini dile getiren Çelik, “Vaziyet bu, perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Çarşamba bunu gösteriyor, perşembe için de fikrimiz bu” dedi.

Çelik, kent merkezinde esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN