AK Parti, CHP ve MHP’de bayramlaşma

15 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2191 defa okundu.
AK Parti, CHP ve MHP’de bayramlaşma

imagesKırşehir’de Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partilerin il binalarında bayramlaşma yoğunluğu yaşandı.
AK Parti Kırşehir il teşkilatı parti binasında misafirlerini ağırlarken CHP ve MHP teşkilatları binalarında da bayramlaşma yoğunluğu yaşandı. AK Parti il başkanı Mustafa Kendirli, bayramların birleştirici özelliklerinin daima korunması gerektiğini ve bütünlüğü bozmak isteyenlere cevap verildiğini söyledi.
İl Başkanı Kendirli, parti binasında yaptığı açıklamada, “Bayramlar birlik ve beraberliğin yaşandığı insanların kenetlendiği anlardır. Bayramlar vesile kılınarak toplumda birliktelik ve hoş görü anlayışı hakim olur. Bu günler toplumsal mutabakat açısından da önemli günlerdir” dedi.
AK Parti il binasındaki bayramlaşma törenine çok sayıda partili katılırken partililere Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve AK Parti milletvekili Salih Çetinkaya da hitap etti.
CHP’de gerçekleşen bayramlaşma töreninde CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, terörü kınarken bayramların birleştirici özelliklerinin toplumsal duyarlılığı ve saygıyı da beraberinde getirmekte olduğunu belirtti. Zengin, “Ülkemiz her karesi ile cennet vatan, bu topraklarda yaşayanlarda daima hak ve halk saygısı ile bilinir. Halkların, konukseverliği, yardımlaşması ve dayanışması her şeyden önce birlikteliğimizin sağlanmasını da tesis eder. Pek çok kültürle harmanlanmış Anadolu insanı da can olmayı bilmiştir. Ülkemizde geçekleşen terör olaylarının bayram vesile kılınarak son bulmasını temenni ediyorum. Her yurttaşında duyarlı davranmasının önemli olduğunu ifade etmek isterim. Toplumsal duyarlılıkla terör olayları da son bulacak kanısındayım” diye konuştu.
MHP İl Başkanı Arif Ekici ise parti binasında yapılan bayramlaşma töreninin ardından hitap ettiği partililerine çağrıda bulundu. Ekici, “Yüce milletimiz üzerinde yaşanan kasvetli günler inşallah bir an önce son bulur. Bizler vatan topraklarımızı kanla aldık kolay kolay da teslim etmeyiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN