AK PARTİ AK ADAYLARINI TANITTI

23 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
558 defa okundu.
AK PARTİ AK ADAYLARINI TANITTI

DSC_1412

1 Kasım seçimlerine bir buçuk ay kala partilerin aday tanıtımları da başladı. AK Parti İl Teşkilatı 1 Kasım’da sandığı zorlayacak AK adaylarını tanıttı.

 

AK Parti Kırşehir İl Teşkilatı Milletvekili adaylarını halka tanıttı. Parti İl binası önünde miting havasında gerçekleştirilen aday tanıtımına AK Parti Milletvekili Adayları Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, İlçe Belediye Başkanları, Kırşehir AK Parti Teşkilatı parti üyeleri ve partiye gönül verenler katıldı. Parti binasının çıkışından platforma kadar vatandaşlarla tokalaşan İl Başkanı Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Milletvekili adayları Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan platformda da halkı selamlayarak kucakladı.

Aday tanıtımında ilk sözü alan İl Başkanı Mustafa kendirli;“ Değerli hemşerilerim bizler aslında aday tanıtım toplantısını bir salonda gerçekleştirmek istedik, ama arkadaşlarımız ile hep birlikte ‘biz salonlara sığmayız’ diye fikir aldık. Şu anda da düşündüğümüz gibi olduğunu görüyorum, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Ben öncelikle ülkemizde gerçekleşen acı olaylardan dolayı şehitlerimize rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.
Rabbimize şükür ediyoruz ki bizlere 7 Haziran seçimlerinin telafisini 1 Kasım’da gerçekleştirebilmemizi sağladı. Bu seçim Türkiye’nin kurtuluş savaşıdır. Güçlü bir irade ile büyük Türkiye yolunda ilerlememizi devam ettireceğiz.” dedi.

‘O benim kardeşim’

İl Başkanı Kendirli aday tanıtımına geçtiğinde Milletvekili aynı zamanda adayı Av. Salih Çetinkaya’yı ‘O benim kardeşim, çok değerli dava arkadaşım’ diyerek tanıttı. Kendirli; “Değerli Kırşehirliler bu seçime yine 2 tane milletvekili adayı ile devam ediyoruz. Adaylardan birisi teşkilatlarımızın içinde yetişen, Kırşehir’in kendi özünden yetişen, yenilikçi bir insan olan benim kardeşim Salih Çetinkaya’dır.” diyerek Çetinkaya ile el ele halkı selamladı.

‘Efsane geri döndü’

Daha sonra Milletvekili 2. sıra adayını tanıtan İl Başkanı Mustafa Kendirli Mikail Arslan’ı ‘ O bizim ağabeyimiz, değerli büyüğümüz, Kırşehir’de 2 dönem Milletvekilliği yapmış, deneyimiyle ve yaptıklarıyla Kırşehir halkının gönlünde taht kurmuş partimizin, teşkilatımızın efsanesi’ diyerek hitap etti ve ” Ben Mikail Arslan için şunu demek istiyorum; ‘Efsane geri döndü’. Kendirli’nin bu sözü üzerine İl Başkanı Mustafa Kendirli ile halkı selamlayan Milletvekili 2. sıra adayı Mikail Arslan partililerin yoğun iltifatıyla karşılaştı.

İl Başkanı Kendirli bu iki güzel adayımızla 1 Kasım’daki hedefimiz 2-0’ı göğüslemektir dedi ve sözü Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye bıraktı.

Başkan Yaşar Bahçeci ise konuşmasında;”Çok değerli hemşehrilerim iki sevilen adayımızı size tanıttık. Bundan sonra biz reklam yapmayacağız, bizim reklamla işimiz yok. 1 Kasım’a kadar kapı kapı dolaşacak ve ‘neden partideyiz, neden sizlere hizmet etmek istiyoruz’ bunun açıklamasını yapacağız. Bundan sonra size çok görev düşüyor. 1 Kasım’da AK Parti tek başına iktidar olmazsa siz o zaman görün Türkiye’nin içine düşeceği hali. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz haftalarda birkaç kendini bilmez yüzünden Kırşehir’imiz bugüne kadar anılmayan bir isimle; yıkımla, provokatörlerle, kavgayla anıldı. Biz bunlara artık fırsat vermeyeceğiz. Hep birlikte 1 Kasım’da sandığa gidecek oyumuzu kullanacağız. Bizim A partisi, B partisi, C partisi hesabımız yok. Siz boş verin MHP, CHP, AK Partisi’ni şusunu busunu siz icraata bakın oyunuzu ona göre verin.” ifadelerinde bulundu.

“Hattı Müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır o satıh ise bütün Kırşehirli hemşerilerimdir.”

Daha sonra söz alan Milletvekili Salih Çetinkaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yüklendi. Bahçeli’nin koalisyona yanaşmamasını eleştiren Çetinkaya, “Değerli Kırşehirli hemşerilerim 1 Kasım’a kadar yaklaşık olarak 5 ay milletvekilliği görevinde bulunmuş olacağım. Bu zamana kadar geçen 3 ay içerisinde, yaşanan sıkıntılar içerisinde bile çalışmalarımıza durdurmadan aynı hızda devam ettik. Türkiye’yi çıkmaza sokmak isteyen kişilere cevabını 1 Kasım’da en iyi şekilde vereceğiz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sormak istiyorum ey Bahçeli Rahşan Ecevit seni çağırmadığı halde hemen kol kanat germedin mi? Ne oldu da AK Parti’ye gelmedin, hangi üst koldan emir aldın da AK Parti’ye gelmedin? Hani sen milleti temsil ediyordun, hani bu millet sana 80 tane milletvekili vermişti. Sayın Başbakanımız bir konuşmasında bizim kırmızı noktamız yok biz parti ayırt etmeyeceğiz fakat sadece HDP’ye gitmeyeceğiz, Çünkü HDP maalesef teröristlerle arasında mesafe koymamıştır. İşte bu yüzden gitmediler ve nezaketen ziyaret ettiler. Devlet Bahçeli’de ‘ben hükümette yokum, geçici hükümette yokum’ diyor peki neden o zaman siyaset yapıyor. Çok güzel bir söz var değerli hemşerilerim Hattı Müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır o satıh ise bütün Kırşehirli hemşerilerimdir. 1 Kasımda gerçekleşecek olan erken seçimlerde siz değerli vatandaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz.” özdeyişinde bulundu.

“Türkiye bölünsün parçalansın isteyenlere 1 Kasım’da AK Parti olarak cevabımızı vereceğiz.”

Ardında konuşma yapan  Milletvekili 2. sıra adayı Mikail Arslan;“Türkiye’de çok büyük meseleler var biz sadece Türkiye için değil bölgeler için çalışıyoruz. Bazıları ‘AK Parti oyunu kaybetti’ diye düşünebilir. Bazıları kardeşliğe nifak tohumları ekmek isteyebilir. İş yerlerini ateşe verebilir, camları kırabilir, ama inadına bölgemiz için, ülkemiz için, İslam alemi için AK Parti’nin tek başına iktidarda kalabilmesi için 1 Kasım’da tekrar oyumuzu kullanacağız.
İnsanlar sularda boğuluyor, Avrupa bunu seyrediyor. Aynı ümmetin çocukları olarak bundan utanç duyuyorum. Türkiye bölünsün parçalansın isteyenlere 1 Kasım’da AK Parti olarak cevabımızı vereceğiz. Bizim derdimiz sen ben davası değil. Bizim için bu mesele milletvekili olmak değil, bizim için mesele AK Parti’nin tek başına iktidar olabilme meselesidir.
1 Kasım’da AK Parti tek başına Türkiye’de iktidar olamazsa o zaman siz Türkiye’de dönen fırtınaları göreceksiniz. Sizlere ‘son pişmanlık fayda etmez’ diyerek AK Parti’de buluşalım diyorum. Bizler için bir oy bir oydur. Sakın bir oy deyip geçmeyin. Bir oy bütün oyunu bozabilir. Bunu siz de göreceksiniz.” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN