Ailesi İle Birlikte Oynadı

8 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
391 defa okundu.
Ailesi İle Birlikte Oynadı

AMATÖR TİYATRO YAZARI SAİT SARGIN 15 TEMMUZU YAZDIĞI OYUNU AİLESİ İLE BİRLİKTE SAHNE ALDIĞI KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ SALONUNDA OYNADI. (ENDERHAN ÖZ - MESUT ÇELİK/KIRŞEHİR-İHA)

“Bir Daha Darbeler Olmaması İçin Yazılan Oyunu Sahneledik.”

Haber: İHA

Amatör tiyatro yazarı Sait Sargın 15 Temmuz’u yazdığı oyunu ailesi ile birlikte sahne aldığı Kültür Müdürlüğü salonunda oynadı.
Kırşehir’de kendi yazdığı birçok oyunu seslendiren ve akrabalarından da destek alarak oynayan Sargın, 15 Temmuz’u halkın kalbine işlemek için ailesinden aldığı destekle oyun yazdığını söyledi.
Kültür Müdürlüğü salonunda ’15 Temmuza Hayat Verenler’ adı ile yazdığı tiyatroyu oynayan Sargın, “Tiyatro oyunu ve sahne almak çok zor. Oğlum,kızım,kardeşim bir araya geldik. Yazdığım oyunu beraber oynadık” dedi.
Memleketi yıkmaya çalışanlara bir cevap verilmesi gerektiğini ifade eden Sargın, “Darbelerle yetişen bir nesiliz. Bir daha darbeler olmaması için yazılan oyunu sahneledik. Vatanına bağlı insanlarsak bu memleketin altını oyanlara bizlerinde bir cevabı olmalıydı. 15 Temmuzu unutmamak amacı ile yazdığımız oyunu da oynadık. Bizler çocuklarımıza da 15 Temmuzu nakış nakış kazıyacağız” diye konuştu.
Sargın, yazdığı oyunda 15 Temmuz gecesini anlatarak hainlere karşı da oyun sonunda duada bulunarak milli ve manevi değerleri ön plana çıkartıyor. Kırşehir merkez de ve ilçelerde ise ailesi ile birlikte salonlarda sahne alarak ’15 Temmuza Hayat Verenler’ adlı oyunu oynuyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN